Memur Rehberi http://www.memurrehberi.com Memurlar, Memur, Memur Alımları, KPSS Tue, 02 Sep 2014 10:40:05 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.9.2 Yeni Öğretmenlere Tavsiyeler http://www.memurrehberi.com/yeni-ogretmenlere-tavsiyeler/ http://www.memurrehberi.com/yeni-ogretmenlere-tavsiyeler/#comments Mon, 01 Sep 2014 20:42:20 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1988 2014-2015 eğitim yılı eğitim sezonunun başlamasına kalan sayılı günlerle birlikte öğrencileri büyük bir heyecan sardı. Sadece öğrencileri değil, ilk kez öğretmenlik deneyimini yaşayacak yeni öğretmenleri de yeni öğretim yılının heyecanı sardı. Birçok öğretmen yeni öğretim sezonuna nasıl başlayacağını, neler yapması gerektiği konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Bu konumuzda yeni öğretmenlerimizin, ilk yıllarında nelere dikkat etmesi gerektiğine ve neler yapması gerektiğine değinecek, tecrübelerimiz doğrultusunda tavsiyeler vereceğiz.

Yeni Öğretmenlere Tavsiyeler

1) Eğitimin ilk gününde uykunuzu iyice almış olun. Çünkü gün boyunca ayakta olacak, ciddi bir koşuşturma içinde olacaksınız. Yeni tanışmalar, yeni muhabbetler kuracağınız için oldukça dinç gözükmelisiniz.

2) Sınıf seçimi yapılmadan önce öğretmenlerle mutlaka muhabbet edin ve iyi olan sınıfları, gelecek vaat eden öğrencilerin olduğu sınıfları mutlaka sorun. Çünkü genelde derslerle ilgili olmayan ve öğretmenlere sorun çıkartan sınıflar yeni öğretmenlere verilir. Bunun sonucunda ise eziyet gibi bir sene çekebilirsiniz.

3)  Kendinizden emin olun ve kendinize olan öz güveni yeni öğrencilerinize hissettirin. Ancak bunu egonuzu ön plana çıkartarak değil, öğrencilerinizi nasıl başarılı hale getireceğinizi bildiğinizi göstererek, öğrencileri iyi tanıdığınızı hissettirerek gösterin.

4) Öğrencilerden istediklerinizi ilk günden anlatın, isteklerinizi yapmamaları durumunda sonucunda göstereceğiniz tavrı o anda ortaya koyun.  Gerekirse ciddiyetinizi göstermek amacıyla o günden derse başlayın.

5) Öğrencileri büyük bir çoğunluğu öğretmeni ilk günden tanımak ve ilk günden iyi halinden yararlanarak, ilerleyen günlerde dersi boş geçirmeye ve kaynatmaya yönelik hareketler ortaya koyabilir. Bu yüzden de ilk günkü izleniminiz, ciddiyetiniz ve öz güveniniz bu durumu başlamadan sonlandıracaktır.

6) Çok korkulan yada en sevilen hoca olmak yerine, işini iyi yapan, öğrenciyle ilgili, dersleri severek işleyen bir öğretmen olun. Gerektiğinde ciddi, gerektiğinde yumuşak olun ve bunları kararında yapın.

7) Eğitsel kol seçimlerinde genellikle yeni öğretmenler için ilgi duyduğu bir alan yok ise en zor ve en garip kulüpler verilir. Bu yüzden de eğitsel kol seçiminde çok dikkatli olmalı, zor bir kol size verilmeden uygun bir kol ile işinizi garantiye almalısınız.

8) Okulda boş zamanlarınızda oturmak yerine öğrenciler için yeni aktiviteler, çalışma programları, konuları kavratacak oyunlar hazırlayın. Bu şekilde hem öğrencileri kazanır hem de okulda arkasından konuşulan hocalardan olmazsınız.

9) Rehberliğini yapacağınız sınıfınız ile ilgili bir kişi olun. Maçlarında gerekirse teknik direktör olun. Sınıfın durumunu iyice takip edin, her yıl belirli zamanlarda öğrencilerinizin velilerine öğrenci durumunu aktarın. Bu şekilde velileri de kazanmış olursunuz.

10) Öğrencilere serbest bırakmak yada dersten erken çıkmasına izin vermek sizi sevilen biri yapmaz. Bunu iyice belleyin ve böyle durumlar kesinlikle izin vermeyin. Aksi takdirde bu duruma alışan öğrencilerden büyük sıkıntı çekersiniz. Ancak öğrencilerin teneffüs saatlerini de ihlal etmeyin. Tam saatinde çıkıp tam saatinde girerek, işleri literatüre uygun olarak yapın.

 

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/yeni-ogretmenlere-tavsiyeler/feed/ 0
Doğuş Üniversitesi İstanbul http://www.memurrehberi.com/dogus-universitesi-istanbul/ http://www.memurrehberi.com/dogus-universitesi-istanbul/#comments Sun, 31 Aug 2014 21:26:34 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1911 Doğuş Üniversitesi 1997 yılında, Doğuş Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. 1997 yılında, İstanbul’da kurulan Doğuş Üniversitesi 5 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 21 farklı lisans programı ile öğrencilere akademik deneyim imkanı sunuyor. 2012 yılında Türkiye’nin en iyi 5 vakıf üniversitesi arasında yer alan üniversite sosyal, kültürel ve sportif alanlarda öğrencilere sunduğu imkanlarla da dikkat çekiyor.

Doğuş Üniversitesi Acıbadem’de yer alan kampüsünde akademik birimlerinin dışında kültür merkezlerine ve spor tesislerine sahip olmasının yanı sıra öğrencilere çok sayıda etkinliğe katılma olanağı veriyor. Üniversitede her öğrencinin toplum bilinci kazanması ve sorumlu vatandaşlar olması için Toplumsal Duyarlılık Programı bulunuyor. Ayrıca üniversite Doğuş’lu olma kültürü yaratmak ve mezun öğrenciler ile iletişimde kalmak için bir Mezunlar Ofisi’ne sahip.

Konum ve Yerleşke

İstanbul’un Acıbadem semtinde yer alan kampüsünde faaliyetini sürdüren üniversite şehrin içinde yer alması nedeniyle öğrencilere şehrin olanaklarından faydalanma imkanı veriyor.

Site : www.dogus.edu.tr
Email : info@dogus.edu.tr
Telefon : 0.216.544 55 55
Adres : Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul 

Doğuş Üniversitesi’nin Akademik Yapısı

Türkiye’de yalnızca iki üniversitede bulunan Ekonomi ve Finans programlarından birine sahip olan Doğuş Üniversitesi, 4000’den fazla öğrencisi ve 300’e yakın akademik personeli ile 5 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 2 enstitüde eğitim- öğretim faaliyetini sürdürüyor. Ayrıca üniversite öğrencilere 21 farklı lisans programı seçeneği sunuyor.

2012 yılında, Doğuş Üniversitesi taban puanları en yüksek programları İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mimarlık ve Hukuk olarak sıralanırken üniversitenin en yüksek kontenjanlı programları Mimarlık, Hukuk ve Endüstri Mühendisliği oldu. Doğuş Üniversitesi’nin tüm programları içinde en fazla rekabetin görüldüğü programlar ise İşletme, Hukuk ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik olarak öne çıkıyor.

Programlar Genel

Fakülte Sayısı 5
Aktif Fakülteler 5
Yüksekokul 1
Konservatuar
Meslek Yüksekokulu 1
Enstitü 2
Araştırma Merkezi
Programlar 66
Ana Dallar 21

 

Fakülteler
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İktisadi İdari Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi

Kütüphane Kaynakları

Kitap 24414
Tüm Kaynaklar 105862

Öğrenciler

Fakülte 3358
Yüksekokul 0
Enstitü 375
Meslek Yüksekokulu 920
Toplam 4653
Öğrenci / Öğretim Görevlisi Oranı 14

Akademisyenler

Profesör 46
Doçent 12
Yardımcı Doçent 77
Öğretim Görevlisi 40
Okutman 73
Çevirici 1
Eğitim-Öğretim Planlamacısı 81
Araştırma Görevlisi 0
Uzman 0
Toplam 330
Öğretim Üyesi Oranı 0.409090909
Profesör Oranı 0.139393939

 Doğuş Üniversitesi’nde Yaşam

Öğrenci Yapısı

Üniversite öğrencilerinin neredeyse yarısını kız öğrenciler oluşturuyor.

Kampüs Hayatı

Çok sayıda yemekhaneye, kantin ve kafeteryaya sahip olan üniversitede açık ve kapalı spor salonları, olimpik yüzme havuzu ve masa tenisi alanı bulunuyor. Ayrıca Doğuş Üniversitesi öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal aktiviteleri gerçekleştirdikleri kültür merkezlerine sahip.

Öğrenci Yaşamı

Öğrenciler ders dışı zamanlarını değerlendirmek ve kendilerini geliştirmek için rüzgar sörfü, bowling, yüzme ve kayak gibi çok sayıda branşta faaliyet gösteren takımlara katılabiliyorlar. Her hafta tiyatro, bale, konser ve seminerlere ev sahipliği yapan üniversitede bir orkestra ve koro bulunmasının yanı sıra 30’un üstünde öğrenci kulübü yer alıyor.

 

Cinsiyet

Kız 2003
Erkek 2650

Yurtlar

Yurt Kapasitesi
Kız
Erkek
Yurt İmkanları
Diğer Yurtlar

Yeme/İçme

Kantin/Kafeterya 8
Yemekhane 2

Tesisler

Kütüphane
Sosyal Tesisler
Spor Tesisleri Kondisyon merkezi, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, masa tenisi alanı
Diğer

Aktiviteler

Etkinlikler 165
Katılım 15774

Spor

Takımlar Basketbol, futbol, yüzme, voleybol, masa tenisi, kayak, bowling, rüzgar sörfü
Kurslar
Üniversitelerarası Müsabakalar
Üniversite içi Müsabakalar
Başarılar

Kulüpler

Kulüp Sayısı 38
Kulüpler Atatürkçü Düşünce Kulübü, Bilişim Kulübü, Ekonomi ve Finans Kulübü, Endüstri Mühendisliği Kulübü, Girişimcilik Kulübü, Hukuk Kulübü, İletişim Kulübü, Radyo Grubu, İşletme Kulübü, Matematik Kulübü, Makine Mühendisliği Kulübü, Psikoloji Kulübü, Robotik Kulübü, Turizm Kulübü, Uluslararası İlişkiler Kulübü, Doğuş Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu, Dans Kulübü, Edebiyat Kulübü, Erasmus Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Müzik Kulübü, Sanat Kulübü, Sinema Kulübü, Tiyatro Kulübü, Toplum Gönüllüleri Kulübü, Basketbol Grubu, Dart Grubu, Doğa Sporları Grubu, Futbol Grubu, Halk Oyunları Grubu, Hentbol Grubu, Kayak ve Snowboard Grubu, Kürek Grubu, Masa Tenisi Grubu, Rengarenk Taraftar Grubu, Satranç Grubu, Savunma ve Dövüş Sporları Grubu, Voleybol Grubu
Üye Sayısı

Festivaller / Partiler

 Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1. LYS (Lisans için), YGS (MYO için) Sonuç Belgesi: İnternet üzerinden alınacaktır

2. Lise Diploması: Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı (yeni mezunlar için diplomalar tanzim edilmemiş ise yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı)

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. Fotoğraf: 6 adet fotoğraf (Arkalarına iz bırakmadan ad, soyad ve kazandığınız programı yazınız)

5. İkâmetgâh Belgesi: Muhtarlık, Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak adres bilgilerini gösterir belge veya adres ve iletişim bilgileri beyanı

6. Askerlik Belgesi: 1990 doğumlu ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden alınmış “Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge”

7. Dönem Öğrenim Ücreti Dekont Sureti

8. Öğrenci Bilgi Formu : Öğrenci Bilgi Formu, online olarak belirtilen adresinden veya Kayıt Ofisi’nde yer alan bilgisayarlarda doldurularak çıktısı alındıktan sonra imzalanmış olarak kayıt görevlisine verilecektir.

 Programlar

Program Kodu Programın Adı Açıklama 2014 Kont. Taban Puan
201250012 Bankacılık ve Sigortacılık (Ücretli) 0
201250533 Bankacılık ve Sigortacılık (%25 Burslu) 0
201250339 Bankacılık ve Sigortacılık (Tam Burslu) 0
201210279 Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 6 380.41339
201210288 Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)(%50 Burslu) 27 206.10628
201250321 Bilgisayar Programcılığı (Tam Burslu) 0
201250296 Bilgisayar Programcılığı (Ücretli) 0
201210304 Bilişim Sistemleri Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 5 359.56495
201210313 Bilişim Sistemleri Mühendisliği (İngilizce)(%50 Burslu) 20 208.5295
201250499 Dış Ticaret (İkinci Öğretim) (%25 Burslu) 0
201250427 Dış Ticaret (İkinci Öğretim) (Tam Burslu) 0
201250136 Dış Ticaret (İkinci Öğretim) (Ücretli) 0
201250127 Dış Ticaret (Ücretli) 0
201250348 Dış Ticaret (Tam Burslu) 0
201210155 Ekonomi ve Finans (Tam Burslu) 4 340.54436
201210137 Ekonomi ve Finans (İngilizce) (%50 Burslu) 18 216.35335
201210128 Ekonomi ve Finans (İngilizce) (Tam Burslu) 4 356.84306
201210552 Ekonomi ve Finans (%50 Burslu) 18 203.90524
201210349 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) 18 215.08578
201210331 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 4 400.05258
201210622 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (Tam Burslu) 3 387.49208
201210667 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (%50 Burslu) 14 220.38597
201210367 Endüstri Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 7 394.72805
201210394 Endüstri Mühendisliği (Tam Burslu) 8 379.00828
201210401 Endüstri Mühendisliği (%50 Burslu) 34 221.08956
201210358 Endüstri Mühendisliği (İngilizce) 5
201210376 Endüstri Mühendisliği (İngilizce)(%50 Burslu) 32 231.79635
201250409 Grafik Tasarımı (Tam Burslu) 0
201250163 Grafik Tasarımı (Ücretli) 0
201250242 Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Ücretli) 0
201250506 Halkla İlişkiler ve Tanıtım (%25 Burslu) 0
201250366 Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Tam Burslu) 0
201210604 Hukuk (Ücretli) 72 342.37048
201210588 Hukuk (Tam Burslu) 16 409.92874
201210022 İletişim Bilimleri (İngilizce) (Tam Burslu) 8 385.49246
201210534 İletişim Bilimleri (İngilizce) (%50 Burslu) 16 242.97278
201210058 İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 Burslu) 13 203.74965
201210049 İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Tam Burslu) 6 433.92376
201250278 İnsan Kaynakları Yönetimi (Ücretli) 0
201250375 İnsan Kaynakları Yönetimi (Tam Burslu) 0
201250515 İnsan Kaynakları Yönetimi (%25 Burslu) 0
201210216 İşletme (%50 Burslu) 16 196.79273
201210182 İşletme (İngilizce)(%50 Burslu) 13 231.51803
201210173 İşletme (İngilizce)(Tam Burslu) 4 350.70693
201210207 İşletme (Tam Burslu) 4 323.3293
201210491 Kontrol Mühendisliği (İngilizce)(%50 Burslu) 18 253.93824
201210482 Kontrol Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 4 363.78549
201210464 Makine Mühendisliği (İngilizce)(%50 Burslu) 17 204.82585
201210455 Makine Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 8 369.57404
201210516 Makine Mühendisliği (Tam Burslu) 4 367.35201
201210525 Makine Mühendisliği (%50 Burslu) 18 206.50857
201210428 Mimarlık (%50 Burslu) 15 347.14003
201210437 Mimarlık (Ücretli) 26 219.40372
201210419 Mimarlık (Tam Burslu) 9 406.70081
201210094 Psikoloji (İngilizce) (Tam Burslu) 8 413.11551
201210085 Psikoloji (İngilizce) (Ücretli) 36 243.84258
201210746 Psikoloji (İngilizce) (%25 Burslu) 4
201250093 Turizm ve Otel İşletmeciliği (Ücretli) 0
201250524 Turizm ve Otel İşletmeciliği (%25 Burslu) 0
201250109 Turizm ve Otel İşletmeciliği (Tam Burslu) 0
201210234 Uluslararası İlişkiler (İngilizce)(Tam Burslu) 3 368.38948
201210243 Uluslararası İlişkiler (İngilizce)(%50 Burslu) 9 221.73722
201210579 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (Tam Burslu) 5 356.3422
201210561 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (%50 Burslu) 18 220.43953

 

 

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/dogus-universitesi-istanbul/feed/ 0
Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul http://www.memurrehberi.com/bahcesehir-universitesi-istanbul/ http://www.memurrehberi.com/bahcesehir-universitesi-istanbul/#comments Sun, 31 Aug 2014 20:57:02 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1899 Bahçeşehir Üniversitesi 1998 yılında Uğur Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi 1998 yılında, ‘İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi’sloganı ile öğretim faaliyetine başladı. 2007 yılında Superbrands of Turkey ödülünü alan üniversite, öğrencilere 9 fakülte, 1 yüksekokul ve 3 enstitüde 28 farklı lisans programı ile zengin bir akademik deneyim sunuyor.

Kurulduğu günden bugüne bilimsel ve fiziki yapısını hızla geliştiren üniversite 2023 yılında Dünya’nın en iyi 500 üniversitesi içinde yer almayı hedefliyor. Teknolojik altyapısı gelişmiş yerleşkelerinde eğitim- öğretimini sürdüren üniversite IALS (Uluslararası Hukuk Fakülteleri Birliği)’nin kurucu üyesi olarak da dikkat çekiyor.

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerin mezun olmadan önce iş hayatını tanımaları için bir sömestr boyunca süren CO-OP (Kampüsümişyerim) programı uyguluyor. Bunun yanı sıra üniversitenin Fen- Edebiyat Fakültesi içinde yer alan Genel Eğitim Birimi, bölüm farkı olmadan tüm öğrencilere seçmeli olarak Kent ve Kültür, Yaratıcı Sorun Çözümü, Popüler Kültür ve ABD, Sanat ve Muhalefet gibi ders seçenekleri sunuyor. Genel Eğitim Birimi’nin amacı, öğrencilerin yeni ilgi alanları geliştirmesi, düş gücünü canlı tutması ve entelektüel bir altyapı kazandırması.

 

Konum ve Yerleşke

İstanbul’un Bahçeşehir semtinde faaliyetine balayan üniversite bugün Şişli ve Beşiktaş’ta yer alan kampüslerinde eğitim- öğretimine devam ediyor. Ayrıca üniversitenin Washington DC, Berlin ve İsviçre’de yerleşkeleri bulunuyor.

Site : www.bahcesehir.edu.tr
Email : info@bahcesehir.edu.tr
Telefon : 444 28 64
Adres : Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 – 6, 34353 Beşiktaş / İSTANBUL 

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Akademik Yapısı

10.000’i aşkın öğrencisi ve 600’e yakın akademik personeli ile 9 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüde eğitim- öğretim faaliyetini sürdüren üniversitede 5 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi teknolojik altyapısı güçlü laboratuvarlara ve 100.000’i aşkın basılı kitap kaynağı bulunan bir kütüphaneye sahip. Ayrıca Türkiye’deki tek Genetik ve Biyoinformatik programı da Bahçeşehir Üniversitesi’nde bulunuyor.

2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi taban puanları en yüksek programları Hukuk, Endüstri Mühendisliği ve Mimarlık olurken en yüksek kontenjanlı programları Hukuk, İşletme ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği oldu. Bahçeşehir Üniversitesi programları içinde rekabetin en yüksek olduğu programlar ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Biyomedikal Mühendisliği ve Mimarlık olarak öne çıkıyor.

Programlar Genel

Fakülte Sayısı 6
Aktif Fakülteler 6
Yüksekokul
Konservatuar
Meslek Yüksekokulu 1
Enstitü 2
Araştırma Merkezi 5
Programlar 78
Ana Dallar 28

 

Fakülteler
 • Fen-Edebiyat Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi

Kütüphane Kaynakları

Kitap 106000
Tüm Kaynaklar 203449

Öğrenciler

Fakülte 7935
Yüksekokul 0
Enstitü 2913
Meslek Yüksekokulu 966
Toplam 11814
Öğrenci / Öğretim Görevlisi Oranı 0

Akademisyenler

Profesör 0
Doçent 0
Yardımcı Doçent 0
Öğretim Görevlisi 0
Okutman 0
Çevirici 0
Eğitim-Öğretim Planlamacısı 0
Araştırma Görevlisi 0
Uzman 0
Toplam 0
Öğretim Üyesi Oranı 0.0
Profesör Oranı 0.0

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yaşam

Öğrenci Yapısı

Üniversite öğrencilerinin neredeyse yarısını kız öğrenciler oluşturuyor.

Kampüs Hayatı

Bahçeşehir Üniversitesi kampüs hayatını renklendiren ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan cafelere, restoranlara; kapalı ve açık spor tesislerine sahip. Ayrıca üniversite yerleşkelerinin İstanbul’un merkezinde yer alıyor olması öğrencilere şehrin imkanlarından faydalanma ve İstanbul’u keşfetme şansı sunuyor.

Öğrenci Yaşamı
2011- 2012 yılında düzenlenen üniversitelerarası spor müsabakalarında 8 branşta, çok sayıda madalyaya sahip olan üniversite yıl içinde 1600’ü aşkın bilimsel ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ayrıca öğrenciler boş zamanlarını değerlendirmek ve kendilerini geliştirmek için öğrenci kulüplerine ve üniversite takımlarına katılabiliyorlar.

Bahçeşehir Üniversitesi sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra öğrencilere Hükümet ve Liderlik Okulu sertifika programı ve Global Hukuk Programları Direktörlüğü ile Hukukçular için Temel İngilizce, Hukukçular için İngilizce ve Almanca Terminolojisi gibi dil programları gerçekleştiriyor.

Cinsiyet

Kız 5158
Erkek 6656

Yurtlar

Yurt Kapasitesi
Kız
Erkek
Yurt İmkanları Banyo, çalışma masası, klima, oturma grubu, buzdolabı, balkon/teras
Diğer Yurtlar

Yeme/İçme

Kantin/Kafeterya
Yemekhane 5

Tesisler

Kütüphane
Sosyal Tesisler
Spor Tesisleri
Diğer

Aktiviteler

Etkinlikler 1633
Katılım

Spor

Takımlar
Kurslar
Üniversitelerarası Müsabakalar
Üniversite içi Müsabakalar
Başarılar

Kulüpler

Kulüp Sayısı
Kulüpler
Üye Sayısı

Festivaller / Partiler

 Programlar

Program Kodu Programın Adı Açıklama 2014 Kont. Taban Puan
200550021 Bankacılık ve Sigortacılık (Tam Burslu) 0
200550975 Bankacılık ve Sigortacılık (%50 Burslu) 0
200511302 Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu) 8
200510958 Beslenme ve Diyetetik (Ücretli) 66 245.40548
200510967 Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu) 8 428.24327
200510428 Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) 80 272.45676
200510437 Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 9 430.97227
200550869 Bilgisayar Programcılığı (Tam Burslu) 0
200550984 Bilgisayar Programcılığı (%50 Burslu) 0
200510049 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce)(Tam Burslu) 2 391.91211
200510058 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (İngilizce)(%50 Burslu) 20 205.99768
200510897 Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 7 418.60002
200510888 Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) 60 228.92328
200511489 Çevre Mühendisliği (İngilizce) (%25 Burslu) 25
200510455 Çevre Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 3 368.23508
200511277 Çocuk Gelişimi (Tam Burslu) 3
200550957 Çocuk Gelişimi (Tam Burslu) 0
200511268 Çocuk Gelişimi (Ücretli) 8
200550993 Çocuk Gelişimi (%50 Burslu) 0
200511286 Çocuk Gelişimi (%50 Burslu) 18
200511347 Ekonomi (İngilizce) (%25 Burslu) 24
200510649 Ekonomi (İngilizce)(%50 Burslu) 40 246.76307
200510322 Ekonomi (İngilizce)(Tam Burslu) 7 413.5926
200511365 Ekonomi ve Finans (İngilizce) (%25 Burslu) 20
200511056 Ekonomi ve Finans (İngilizce) (Tam Burslu) 4 410.31601
200511065 Ekonomi ve Finans (İngilizce) (%50 Burslu) 20 269.92727
200510482 Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 9 438.63864
200510473 Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 81 235.11388
200510507 Endüstri Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 8 452.40028
200510491 Endüstri Mühendisliği (İngilizce) 68 240.50816
200510825 Endüstri Ürünleri Tasarımı (İngilizce)(Tam Burslu) 4 413.49964
200510834 Endüstri Ürünleri Tasarımı (İngilizce)(%50 Burslu) 20 296.42321
200510816 Endüstri Ürünleri Tasarımı (İngilizce) 20 228.08393
200510525 Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 7 419.42318
200510516 Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce) 60 217.66878
200510913 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 70 223.37887
200510922 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Tam Burslu) 8 437.88509
200511295 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%25 Burslu) 10
200511453 Fotoğraf ve Video (Ücretli) 15
200511471 Fotoğraf ve Video (%50 Burslu) 20
200511462 Fotoğraf ve Video (Tam Burslu) 5
200510861 Genetik ve Biyoinformatik (İngilizce)(Tam Burslu) 3 435.88812
200510879 Genetik ve Biyoinformatik (İngilizce)(%50 Burslu) 10 334.57164
200511338 Genetik ve Biyoinformatik (İngilizce) (%25 Burslu) 20
200510164 Halkla İlişkiler (İngilizce)(Tam Burslu) 6 422.20442
200510173 Halkla İlişkiler (İngilizce)(%50 Burslu) 30 276.73653
200511383 Halkla İlişkiler (İngilizce) (%25 Burslu) 20
200510949 Hemşirelik (Tam Burslu) 4 342.74794
200511135 Hemşirelik (%50 Burslu) 44 204.16825
200510146 Hukuk (İngilizce) (Tam Burslu) 20 497.91256
200510137 Hukuk (İngilizce) (Ücretli) 180 329.53587
200510782 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) 59 234.05868
200511417 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce) (%25 Burslu) 9
200510791 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)(Tam Burslu) 8 415.28921
200510773 İletişim Tasarımı (İngilizce)(%50 Burslu) 29 273.18437
200510764 İletişim Tasarımı (İngilizce)(Tam Burslu) 6 438.16488
200510755 İletişim Tasarımı (İngilizce) 15 219.10322
200511126 İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (%50 Burslu) 38
200511108 İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (Ücretli) 2 217.58154
200511117 İngilizce Öğretmenliği (İngilizce) (Tam Burslu) 4 498.45037
200511435 İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 54
200511444 İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 6
200510349 İşletme (İngilizce)(Tam Burslu) 5 411.03991
200510331 İşletme (İngilizce) 20 219.18478
200510658 İşletme (İngilizce) (%50 Burslu) 25 276.90587
200511029 İşletme Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 4 436.6511
200511011 İşletme Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 40 198.8198
200511374 Lojistik Yönetimi (İngilizce) (%25 Burslu) 10
200511189 Lojistik Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu) 3 376.43219
200511198 Lojistik Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu) 20 259.15918
200510631 Matematik (İngilizce)(Tam Burslu) 10 376.55122
200550233 Mekatronik (Tam Burslu) 0
200551046 Mekatronik (%50 Burslu) 0
200510543 Mekatronik Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 8 429.71739
200510534 Mekatronik Mühendisliği (İngilizce) 70 219.294
200510401 Mimarlık (İngilizce) 70 291.98006
200510419 Mimarlık (İngilizce)(Tam Burslu) 8 433.59593
200511426 Mimarlık (İngilizce) (%25 Burslu) 9
200511153 Okul Öncesi Öğretmenliği (İngilizce) (Tam Burslu) 6 411.9212
200511144 Okul Öncesi Öğretmenliği (İngilizce) (Ücretli) 2 201.42114
200511162 Okul Öncesi Öğretmenliği (İngilizce) (%50 Burslu) 49 362.67437
200551116 Özel Güvenlik ve Koruma (%50 Burslu) 0 178.92314
200551107 Özel Güvenlik ve Koruma (Tam Burslu) 0 274.0005
200510622 Psikoloji (İngilizce)(Tam Burslu) 9 440.90309
200510094 Psikoloji (İngilizce) 81 270.70946
200511092 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce) (%50 Burslu) 20
200511083 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce) (Tam Burslu) 6 416.81055
200511074 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce) (Ücretli) 40 222.85093
200511392 Reklamcılık (İngilizce) (%25 Burslu) 39
200510191 Reklamcılık (İngilizce)(Tam Burslu) 7 452.85621
200510207 Reklamcılık (İngilizce)(%50 Burslu) 19 347.252
200511311 Sağlık Kurumları Yöneticiliği (%25 Burslu) 10
200511002 Sağlık Kurumları Yöneticiliği (%50 Burslu) 20 248.57075
200510994 Sağlık Kurumları Yöneticiliği (Tam Burslu) 3 374.72403
200510225 Sinema ve Televizyon (İngilizce)(Tam Burslu) 6 449.66298
200510216 Sinema ve Televizyon (İngilizce) 25 229.55909
200510234 Sinema ve Televizyon (İngilizce)(%50 Burslu) 30 307.77448
200510367 Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)(Tam Burslu) 5 423.79908
200510358 Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 39 202.67729
200510667 Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)(%50 Burslu) 10 341.27526
200511329 Sosyoloji (İngilizce) (%25 Burslu) 20
200510128 Sosyoloji (İngilizce)(%50 Burslu) 10 261.03869
200510119 Sosyoloji (İngilizce)(Tam Burslu) 3 411.95313
200551082 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Tam Burslu) 0
200551091 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 Burslu) 0
200551064 Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Tam Burslu) 0
200551055 Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli) 0
200551073 Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 Burslu) 0
200511241 Tıp (İngilizce) (Tam Burslu) 6 526.6441
200511232 Tıp (İngilizce) (Ücretli) 52 490.53422
200511259 Tıp (İngilizce) (%50 Burslu) 2 520.28774
200511214 Ulaştırma Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 3 385.30729
200511205 Ulaştırma Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 25
200511356 Uluslararası Finans (İngilizce) (%25 Burslu) 20
200510385 Uluslararası Finans (Fakülte) (İngilizce)(Tam Burslu) 6 400.09188
200510394 Uluslararası Finans (Fakülte) (İngilizce)(%50 Burslu) 29 252.89125
200510588 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Fakülte) (İngilizce)(Tam Burslu) 6 408.31397
200510597 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Fakülte) (İngilizce)(%50 Burslu) 9 350.48893
200510579 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Fakülte) (İngilizce) 40 213.71549
200510561 Yazılım Mühendisliği (İngilizce)(Tam Burslu) 8 429.33332
200510552 Yazılım Mühendisliği (İngilizce) 70 232.81588
200511408 Yeni Medya (İngilizce) (%25 Burslu) 20
200510261 Yeni Medya (İngilizce)(Tam Burslu) 4 425.90207
200510279 Yeni Medya (İngilizce)(%50 Burslu) 20 291.7301

 

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/bahcesehir-universitesi-istanbul/feed/ 0
Hazırlık Sınıfı ve Zorunluluk Durumu http://www.memurrehberi.com/hazirlik-sinifi-ve-zorunluluk-durumu/ http://www.memurrehberi.com/hazirlik-sinifi-ve-zorunluluk-durumu/#comments Sun, 31 Aug 2014 20:43:33 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1886 Üniversitelere kayıtların başlaması ile birlikte öğrencilerin akıllarında büyük soru işaretlerine sebep olan hazırlık sınıfı koşulları da kendini göstermeye başladı. Bu konumuzda hazırlık sınıfı ve zorunluluk durumları hakkında bilgiler vererek üniversiteye yeni başlayacak öğrencilerimizi aydınlatacağız.

Hazırlık Sınıfı Nedir?

Hazırlık sınıfı üniversitede okuyacağınız bölümden önce sizlere verilen İngilizce eğitimidir. İngilizce eğitiminin %80′i temel ve günlük İngilizce olarak öğretilirken, %20′lik kısım ise okuyacağınız bölümde görebileceğiniz konular hakkında sizlere sunulan teknik İngilizce eğitimidir. Hazırlık sınıfı bir eğitim dönemi boyunca sürmektedir.

Hazırlık Sınıfı Zorunluluğu

Üniversitelerin her bölümünde zorunlu hazırlık sınıfı yoktur. Eğer ki %100 Türkçe eğitimli bir bölüm seçerseniz hazırlık sınıfı okumazsınız. Eğer ki mühendislik gibi teknik bir bölüm ise sizlere isteğe bağlı hazırlık sınıfı okuma seçeneği sunulur. Bu durumda siz hazırlık sınıfı okuyup okumayacağınızı seçme hakkına sahip olursunuz.

Eğer ki ÖSYM kılavuzunda seçtiğiniz üniversite ve bölümünün %30 veya %100 İngilizce ders eğitimi vardır ibaresi yer alıyor ise bu bölümler için hazırlık sınıfı zorunludur. Ancak hazırlık sınıfı okumaktan muaf olmak için o sene üniversitenizin yaptığı dil yeterlilik sınavından 70 almanız gerekir. 70 puanı aldığınız takdirde hazırlık sınıfını atlayabilmek imkanına sahip olursunuz.

İngilizce bölümler için açılan hazırlık sınıflarında bir senelik zorunlu eğitimi bitirdikten sonra tekrar bir sınav yapılır. Bu sınavdan da 70 puanı almanız gerekir. Eğer ki 70′i geçemez iseniz hazırlık sınıfını tekrar etmeniz gerekebilir. İTÜ, ODTÜ gibi üniversitelerde bu hazırlık sınıflarında 2 kere üst üste sınıfta kalan öğrenciler üniversiteden de atılabilmektedir.

Hazırlık Sınıfı İle Yükümlü Olabilecek Bölümler

Genellikle isteğe bağlı veya zorunlu İngilizce eğitimi olan bölümleri sizlerle paylaşacağız. Bu bölümlere bazen farklı bölümlerde ekleniyor olsa da genellik hazırlık sınıfı isteyen bölümler bunlardan oluşuyor. İşte hazırlık sınıfı ile yükümlü olabilecek bölümler;

Tıp, Veterinerlik,  Mühendislikler, Almanca öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Fransızca Öğretmenliği, Birinci öğretim Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri (Matematik, Kimya, Biyoloji, Fizik, Psikoloji, Tarih, Arkeoloji, vb…)

Hazırlık Sınıfı Öğrenciye Ne Katar?

 • Hazırlık sınıfı öğrenciye üniversite eğitimi öncesinde deneyim ve ortam kazanmasını sağlar.
 • İngilizce seviyesini yükseltir. Üniversitede göreceği derslerde teknik bilgilere hakim olabilmesini ve göreceği dersleri daha rahat kavrayabilmesini sağlar.
 • Gelecekte staj yaparken yada dil becerinizi ispatlarken sizlere avantaj kazandırır.
 • Sadece dil ile ilgileneceğiniz bir sene olduğu için hem daha rahat ortam kurmanızı, hem de diğer sene göreceğiniz bölüm derslerine daha fazla yoğunlaşabilme ve vakit ayırabilmenizi sağlar.
]]>
http://www.memurrehberi.com/hazirlik-sinifi-ve-zorunluluk-durumu/feed/ 0
Acıbadem üniversitesi İstanbul http://www.memurrehberi.com/acibadem-universitesi-istanbul/ http://www.memurrehberi.com/acibadem-universitesi-istanbul/#comments Sun, 31 Aug 2014 20:38:12 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1887 Acıbadem üniversitesi 2007 yılında, Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. 2007 yılında İstanbul’da kurulan Acıbadem Üniversitesi 2009- 2010 öğretim yılında öğrencilere kapılarını açtı. Yoğun olarak Sağlık bilimleri alanında eğitim veren üniversite, öğrencilere Türkiye’nin en büyük sağlık kurumlarından biri olan Acıbadem Sağlık Grubu’nda deneyim kazanma şansı sunuyor. Acıbadem Üniversitesi her yıl öğrencilere para ödülünün yanı sıra burs imkanı da sunduğu Fikrine Sağlık isimli bir proje yarışması düzenliyor.

Yeni bir üniversite olmasına karşın Acıbadem Sağlık Grubu’nun desteği ile hızlı bir gelişim gösteren üniversite 6 fakültesi, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüsünde öğrencilere akademik deneyim sunuyor. Üniversite yetiştirdiği donanımlı ve deneyim sahibi öğrenciler ile Türkiye’nin Sağlık Bilimleri alanında en iyi üniversiteleri arasında yer almayı hedefliyor.

Konum ve Yerleşke

Acıbadem Üniversitesi’nin Ataşehir’de yapımı devam eden bir kampüsü bulunuyor. Üniversite bugün Maltepe’de yer alan yerleşkesinde eğitim- öğretim faaliyetini sürdürüyor. Şehir merkezinde bulunan yerleşkesi öğrencilere ve diğer üniversite personeline şehrin olanaklarından faydalanma imkanı sağlıyor.

Site : www.acibadem.edu.tr
Email : info@acibadem.edu.tr
Telefon : 0.216.458 08 08
Adres : Gülsuyu Mah. Fevzi Çakmak Caddesi Divan Sokak No: 1 Maltepe / İSTANBUL 

Acıbadem Üniversitesi’nin Akademik Yapısı

Üniversite Türkiye’deki üniversiteler içinde akademik personelinin profesör oranı en yüksek olanlarından biri. Üniversite 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüde donanımlı ve deneyim sahibi öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

2012 yılında, Acıbadem Üniversitesi taban puanları en yüksek programları Tıp, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Sağlık Yönetimi oldu. Üniversitenin kontenjanı en yüksek programları ise Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Tıp olarak dikkat çekiyor. Acıbadem Üniversitesi’nin tercih/ kontenjan oranı incelendiğinde en yüksek oran Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi ve Hemşirelik programlarında görülüyor.

Programlar Genel

Fakülte Sayısı 6
Aktif Fakülteler 2
Yüksekokul
Konservatuar
Meslek Yüksekokulu 1
Enstitü 3
Araştırma Merkezi 1
Programlar 7
Ana Dallar 4

 

Fakülteler
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi

Kütüphane Kaynakları

Kitap 10000
Tüm Kaynaklar

Öğrenciler

Fakülte 511
Yüksekokul 0
Enstitü 88
Meslek Yüksekokulu 299
Toplam 898
Öğrenci / Öğretim Görevlisi Oranı 3

Akademisyenler

Profesör 71
Doçent 62
Yardımcı Doçent 63
Öğretim Görevlisi 24
Okutman 8
Çevirici 1
Eğitim-Öğretim Planlamacısı 4
Araştırma Görevlisi 0
Uzman 0
Toplam 233
Öğretim Üyesi Oranı 0.841201717
Profesör Oranı 0.30472103

 

Acıbadem Üniversitesi’nde Yaşam

Öğrenci Yapısı

Üniversite öğrencilerinin yarısından fazlasını kız öğrenciler oluşturuyor.

Kampüs Hayatı
Acıbadem Üniversitesi kampüsü henüz yapım aşamasında. Fakat öğrenciler İstanbul’un sahip olduğu tüm imkanlardan faydalanma ve şehrin tarihi ve kültürel varlıklarını keşfetme şansına sahipler.

Öğrenci Yaşamı

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için üniversitede fotoğrafçılıktan astronomiye, danstan sinemaya kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri bulunuyor. Ayrıca öğrenciler Acıbadem Üniversitesi’nin genç bir üniversite olmasının avantajlarından faydalanarak pek çok öğrenci kulübü ve takım kurabilme şansına sahipler.

Cinsiyet

Kız 602
Erkek 296

Yurtlar

Yurt Kapasitesi
Kız
Erkek
Yurt İmkanları
Diğer Yurtlar

Yeme/İçme

Kantin/Kafeterya
Yemekhane

Tesisler

Kütüphane
Sosyal Tesisler
Spor Tesisleri
Diğer

Aktiviteler

Etkinlikler
Katılım

Spor

Takımlar
Kurslar
Üniversitelerarası Müsabakalar
Üniversite içi Müsabakalar
Başarılar

Kulüpler

Kulüp Sayısı 18
Kulüpler Astronomi Kulübü, Bilimsel Araştırma Kulübü, Drama Kulübü, Erasmus Kulübü, Fizyoterapi ve R. Kulübü, Folklor ve Dans Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Gezginler Kulübü, Karikatür ve Mizah Kulübü, Müzik Kulübü, Spor Kulübü, Sosyal Dayanışma Kulübü, Sinema Kulübü, Sağlık Yönetimi Kulübü, Türkmisc Öğrenci Topluluğu, Sağlıklı Beslenme Kulübü, Düşünce Kulübü, Scrabble Kulübü
Üye Sayısı

Festivaller / Partiler

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:
1. Adayın lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesi ( Başarı Belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz)
2. 2012 ÖSYS sınav sonuç belgesinin internet çıktısı
3. Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi
4. Yerleşim Belgesi (İkametgah Belgesi)
5. 1990 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi
6. Son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş, her birinin arkasına ad soyad yazılmış 12 adet 4,5cm x 6cm boyutunda fotoğraf
7. Öğrenim Ücretinin ödendiğine ait Banka Dekontu (Burslu öğrenciler hariç)
8. Doktor onaylı kan grubu kartı
9. Sağlık Raporu (Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu için, mesleğini yapmaya engel Fiziksel ve Ruhsal sağlık sorunlarının olmadığına ilişkin, Devlet Hastanesinden alınmış Sağlık Kurulu Raporu)

Program Kodu Programın Adı Açıklama 2014 Kont. Taban Puan
200150016 Anestezi (Ücretli) 0
200150025 Anestezi (Tam Burslu) 0
200110141 Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu) 5
200110168 Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu) 45
200150185 Diyaliz (Tam Burslu) 0
200150176 Diyaliz (Ücretli) 0
200150201 Elektronörofizyoloji (Tam Burslu) 0
200150194 Elektronörofizyoloji (Ücretli) 0
200110044 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Fakülte) (Tam Burslu) 5 441.44488
200110035 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Fakülte) 45 359.72156
200110159 Hemşirelik (%50 Burslu) 54
200110053 Hemşirelik (Fakülte) (Tam Burslu) 6 368.46408
200150158 İlk ve Acil Yardım (Ücretli) 0
200150167 İlk ve Acil Yardım (Tam Burslu) 0
200110186 Moleküler Biyoloji ve Genetik (%25 Burslu) 22
200110105 Moleküler Biyoloji ve Genetik (Tam Burslu) 3 420.50067
200150061 Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Tam Burslu) 0
200150052 Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Ücretli) 0
200150228 Perfüzyon Teknikleri (Tam Burslu) 0
200150219 Perfüzyon Teknikleri (Ücretli) 0
200110114 Psikoloji (Ücretli) 45 240.59392
200110123 Psikoloji (Tam Burslu) 5 418.34222
200150088 Radyoterapi (Tam Burslu) 0
200150079 Radyoterapi (Ücretli) 0
200110177 Sağlık Yönetimi (%50 Burslu) 22
200110026 Sağlık Yönetimi (Fakülte) (Tam Burslu) 3 393.73974
200150149 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Tam Burslu) 0
200150097 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Ücretli) 0
200150104 Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli) 0
200150113 Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Tam Burslu) 0
200150131 Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Tam Burslu) 0
200150122 Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ücretli) 0
200110062 Tıp (İngilizce) (Ücretli) 90 417.3083
200110071 Tıp (İngilizce) (Tam Burslu) 10 497.18391
200110195 Tıp Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 36
200110202 Tıp Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 4
200150237 Yaşlı Bakımı (Ücretli) 0
200150246 Yaşlı Bakımı (Tam Burslu) 0

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/acibadem-universitesi-istanbul/feed/ 0
Galatasaray Türk Telekom Arena http://www.memurrehberi.com/galatasaray-turk-telekom-arena/ http://www.memurrehberi.com/galatasaray-turk-telekom-arena/#comments Sat, 30 Aug 2014 20:53:26 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1773 Galatasaray’ın yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi 15 Ocak 2011 tarihinde kullanılmaya başlandı. Türk Telekom ile sponsorluk anlaşması gereği 2019-2010 sezonuna kadar Türk Telekom Arena adını aldı. Galatasaray yeni stadyumu ile beraber üst üste 2 kere 2011-2012, 2012-2013 sezonlarında şampiyon oldu.

Stadyumun Yapılışı

Galatasaray’ın bu stadyum projesi ilk olarak 1996 yılında başlamıştı. Fakat çıkan mali sorunlar nedeniyle 1999 yılında proje iptal edilmişti.

Galatasaray’ın 2007 yıllarında gündemine tekrar gelen stadyum projesi, TOKİ’nin ihaleyi almasıyla tekrar başladı. Fakat 2009 yıllarında yapımı %24 seviyesine yaklaşan stadyum, Mayıs ayında yapımı durdu. Yapılan resmi açıklamalara göre inşaatın o an için hem yüzde 66 seviyelerinde olması gerektiğinden hem de işçi maaşlarının zamanında ödenmemiş olması gibi sebeplerden dolayı inşaat çalışmaları durdurulmuştu.

TOKİ’nin yeni ihale sahibinin Varyap-Uzunlar olduğuğunu açıklamasıyla beraber tekrar stadın yapımına devam edildi. 2010 yılı Aralık ayında stadyum tamamlanma noktasına geldi. Galatasaray stadyum açılışını Ajax takımı ile hazırlık maçı yaparak gerçekleştirdi. 45 bin kişinin katıldığı bu maç 0-0 bitmişti.

Burada önemle dikkat edilmesi nokta TOKİ aracılığıyla devlet bu stadı Galatasaray’a ücretsiz olarak yapmamıştır. Galatasaray bu stadyum karşılığında Mecidiyeköy’de bulunan arazisini devlete vermiştir. Buna bir çeşit takas diyebiliriz. Yani sanılanın aksine kısa sürede devlet bu işten oldukça karlı çıkmış oldu.

Stadyumun Özellikleri

Teknik Özellikleri

Aslantepe, İstanbul’da bulunan Türk Telekom Arena’nın toplam kapasitesi yaklaşık 52.650 gibi bir rakama tekabül etmekte. Ayrıca Türk Telekom Arena, Avrupa’nın en büyük stadyumları arasında 45. sıradadır. Stadyumda 157 loca, 5.500 VIP koltukları, 300 kişilik konferans salonu bulunmak üzere 10 asansör 6 adet yürüyen merdiven bulunmaktadır. Türk Telekom Arena sadece futbol maçları için değil, konser, önemli toplantı gibi etkinlikler için de kullanılabilir durumdadır. Ayrıca stadyumda büfe, restoran, GS Store, Galatasaray müzesi gibi maç dışı alanlar da bulunmakta.

Türk Telekom Arena’nın Teknolojisi

Türk Telekom Arena Türkiye’de bulunan stadyumların arasında 2016 UEFA’nın şartlarına uyan ilk ve tek stattır. Bu şartların başında gelen C90 oturma sistemi, stadyumun daha geniş ve daha yüksek olmasını sağlamıştır.

Yine aynı şekilde Türk Telekom Arena, 2014-2015 sezonundan itibaren Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacak. TTNET ile bu konuda anlaştığını Ağustos ayında duyuran Galatasaray yönetimi, yeni sezondan itibaren 400 Mbps hıza kadar birçok cihaz ile bu hizmetten yararlanılabileceğini açıkladı. TTNET ile 2019-2010 yılına kadar anlaşmaya varılan bu hizmet, TTNET aboneleri de bulunan WiFi dakikalarını kullanarak hizmetten faydalanacağı gibi abone olmayanlar ön ödemeli olacak şekilde bir paket satın alarak bu hizmetten yararlanabilecek.

Galatasaray’a Devri

Türk Telekom Arena, proje aşamasında baştan belirlenen bazı özellikleri değiştirilmiş bir şekilde Galatasaray’a teslim edildi. Örneğin 2014-2015 sezonunda Juventus maçında kar sıkıntısıyla gün yüzüne çıkan stadyumun çatısı, normalde üstü kapalı olması gerekirken yapımı sırasında açık bir şekilde yapılması karar alınmış. Bu gibi durumlar nedeniyle Galatasaray stadyumun eksik kısımlarını tespit edip sorumlu firmaya bildirmiş, gerekli yasal süreçleri başlatmıştır.

]]>
http://www.memurrehberi.com/galatasaray-turk-telekom-arena/feed/ 0
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı 2014 http://www.memurrehberi.com/yuzuncu-yil-universitesi-akademik-personel-alim-ilani-2014/ http://www.memurrehberi.com/yuzuncu-yil-universitesi-akademik-personel-alim-ilani-2014/#comments Fri, 29 Aug 2014 14:03:01 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1815 T.C. Yüzüncü Yıl Üniversitesi 28.08.2014 – 11.09.2014 Başvuru Tarih Aralığında Akademik Personel Alacaktır. İlan detayları aşağıda sunulmuştur. 

Yüzüncü Yıl Üniversitesi‘ne 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin;

a) 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,

b) Adayların 2547 Sayılı Kanun’un 5772 sayılı Kanun’la değiştirilen 23. maddesinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,

c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;

1 – Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya veya 4 (Dört) adet CD şeklinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

2 – Yardımcı Doçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.

3 – Atamalar, Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Kriterlerine göre yapılacaktır.

4 – Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5 – Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

6 – İLK BAŞVURU TARİHİ                               : 28.08.2014

SON BAŞVURU TARİHİ                             : 11.09.2014

 

Sınav Programı    Tarih Saat           Yer
Yardımcı Doçentler için Yabancı Dil Sınavı 17.09.2014 10:00 İlgili Birimlerde

 

Birim/BölümAnabilim/Anasanat Dalı/Program Yardımcı Doçent Açıklamalar
TIP FAKÜLTESİ
Göğüs Hastalıkları 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Müzik Eğitimi 1
Resim İş Eğitimi 1

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/yuzuncu-yil-universitesi-akademik-personel-alim-ilani-2014/feed/ 0
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur http://www.memurrehberi.com/mehmet-akif-ersoy-universitesi-burdur/ http://www.memurrehberi.com/mehmet-akif-ersoy-universitesi-burdur/#comments Fri, 29 Aug 2014 11:12:33 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1805 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 1965 yılında açılan Kız Öğretmen okulunun 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olan akademik birimleri bağlılıklarının değiştirilmesi ile öğretim faaliyetine başlamıştır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kısaca
Göller Yöresi havasında yer alan arkeolojik zenginlikleri ve bozulmamış doğası ile konuklarına ev sahipliği yapan Burdur’un bilim ve araştırma merkezi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 2006 yılında Türkiye yüksek öğretim kurumları arasında yerini aldı. Üniversite hem akademik hem de sosyal ve kültürel olarak hızlı bir gelişim göstererek şehrin ve bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine büyük katkıda bulunuyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 19 farklı lisans programı, 5 fakültesi, 5 yüksekokulu ve 8 meslek yüksekokulu ile öğrencileri hayata hazırlıyor. Ayrıca öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da kendilerini geliştirmeleri için çok sayıda seçeneğe sahip.

Konum ve Yerleşke

Üniversitenin ana kampüsü olan İstiklal Yerleşkesi şehir merkezinden 8 km uzakta yer alıyor. İstiklal Yerleşkesi’nde Veteriner, Fen Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik Mimarlık Fakülteleri, Beden eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ile enstitüler bulunan üniversitenin diğer birimleri şehir içindeki yerleşkesinde yer alıyor.
Site : www.mehmetakif.edu.tr
E-mail : rektorluk@mehmetakif.edu.tr
Telefon : 0.248.213 10 00
Adres : Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bahçeli Evler Mahallesi 15100 BURDUR

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin Akademik Yapısı

17.000’e yakın öğrencisi bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 5 fakülte, 5 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 9 araştırma ve uygulama merkezinde, 500’ü aşkın akademik personeli ile öğretimine devam ediyor. Muhasebe ve Finansal Yönetim programı Türkiye’de ilk sıralarda yer alan üniversite, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Uluslararası Ticaret ve Yönetim Bilişim Sistemleri programlarında Türkiye’deki üniversiteler içinde en yüksek kontenjana sahip.

2012 yılında, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi taban puanları en yüksek programları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İngilizce Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği olarak sıralanırken üniversitenin en yüksek kontenjanlı programları Hemşirelik, Sınıf Öğretmenliği ve İşletme oldu. Adayların kontenjan başına en fazla tercih ettiği programlar ise Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık olarak öne çıkıyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Programlar Genel

Fakülte Sayısı 5
Aktif Fakülteler 3
Yüksekokul 5
Konservatuar
Meslek Yüksekokulu 8
Enstitü 4
Araştırma Merkezi 9
Programlar 26
Ana Dallar 19

 

Fakülteler
 • Eğitim Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Veteriner Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik – Mimarlık Fakültesi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kütüphane Kaynakları

Kitap 37471
Tüm Kaynaklar 136746

Öğrenciler

Fakülte 4639
Yüksekokul 2015
Enstitü 224
Meslek Yüksekokulu 9331
Toplam 16209
Öğrenci / Öğretim Görevlisi Oranı 37

Akademisyenler

Profesör 20
Doçent 26
Yardımcı Doçent 123
Öğretim Görevlisi 153
Okutman 27
Çevirici 18
Eğitim-Öğretim Planlamacısı 64
Araştırma Görevlisi 0
Uzman 0
Toplam 431
Öğretim Üyesi Oranı 0.392111369
Profesör Oranı 0.046403712

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Yaşam

Öğrenci Yapısı

Üniversite öğrencilerinin neredeyse yarısını kız öğrenciler oluşturuyor.

Kampüs Hayatı

Genç ve gelişmekte olan bir üniversite olmasına rağmen öğrencilerin akademik deneyimlerini renklendiren olanaklara sahip olan Burdur Üniversitesi’nin 20’den fazla kantin, kafeterya ve yemekhanesi; sergi ve konferans salonu bulunuyor. Ayrıca üniversitede öğrencilerin fiziksel aktivitelerde bulunmalarını sağlayan 15’i aşkın kapalı ve açık spor salonu yer alıyor.
Öğrenci Yaşamı

Öğrenciler Burdur Üniversitesi’nde boş zamanlarını değerlendirmek ve kendilerini geliştirmek için kros, hentbol, voleybol ve judo gibi branşlarda faaliyet gösteren üniversite takımlarına katılabiliyorlar. Burdur Üniversitesi spor takımları 2011- 2012 yılında üniversitelerarası spor müsabakalarında 5 branşta çok sayıda madalya kazanması ile dikkat çekiyor.
Yıl içinde 300’den fazla kültürel ve bilimsel etkinliğe ev sahipliği yapan üniversitede danstan havacılığa, görsel sanatlardan raket sporlarına kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 41 adet öğrenci kulübü de bulunuyor.

Cinsiyet

Kız 7744
Erkek 8465

Yurtlar

Yurt Kapasitesi 500
Kız 250
Erkek 250
Yurt İmkanları
Diğer Yurtlar Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 1050 kişilik kız ve 660 kişilik erkek öğrenci yurtları

Yeme/İçme

Kantin/Kafeterya 15
Yemekhane 7

Tesisler

Kütüphane 1 (Merkez), Birim Kütüphaneleri
Sosyal Tesisler
 • Mehmet Akif Ersoy Konferans ve Sergi Salonu
Spor Tesisleri 5 kapalı, 13 açık spor tesisi
Diğer

Aktiviteler

Etkinlikler 328
Katılım 72364

Spor

Takımlar Futbol, hentbol, basketbol, voleybol, taekwon-do, judo, güreş, atletizm, kros
Kurslar
Üniversitelerarası Müsabakalar Atletizm, futbol, basketbol, voleybol, kros, güreş, hentbol, judo, muay thai
Üniversite içi Müsabakalar
Başarılar 2011 – 2012 Atletizm Koçfest (Erkek) 1 Altın Madalya,- (Bayan) 1 Altın Madalya, 2011 – 2012 Güreş Türkiye Şampiyonası (Erkek) 1 Altın Madalya,- (Bayan) 2 Bronz Madalya, 2011 – 2012 Hentbol 1. Lig (Erkek) Bronz Madalya, 2011 – 2012 Hentbol 2. Lig (Bayan) Altın Madalya, 2011 – 2012 Judo Türkiye Şampiyonası (Bayan) 1 Bronz Madalya, 2011 – 2012 Muay Thai Türkiye Şampiyonası (Erkek) 1 Gümüş Madalya

Kulüpler

Kulüp Sayısı 41
Kulüpler Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Basın Yayın Topluluğu, Bilimsel Araştırma Topluluğu, Bilişim Topluluğu, Biyoanatolia Topluluğu, Çevre Topluluğu, Dağcılık Topluluğu, Dans Topluluğu, Doğa Yürüyüşü ve Gezi Topluluğu, Dış Ticaret Topluluğu, Edebiyat Topluluğu, Erasmus Topluluğu, Halk Bilimi ve Spor Topluluğu, Havacılık Topluluğu, Müzik Topluluğu, Fotoğrafcılık Topluluğu, Gıda Topluluğu, Görsel Sanatlar Topluluğu, Halk Oyunları Topluluğu, İlkyardım Topluluğu, Kuş Gözlem Topluluğu, Kültür ve Sanat Topluluğu, Limnoloji Topluluğu, Matematik Topluluğu, Motor Sporları Topluluğu, Rehberlik ve Pisikolojik Danışmanlık Topluluğu, Raket Sporları Topluluğu, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Topluluğu, Sağlık Topluluğu, Satranç Topluluğu, Sinema ve Anime Topluluğu, Spor ve Medya Topluluğu, Teknoloji Topluluğu, Tekstil Topluluğu, Tiyatro Topluluğu, Türk Kuşu Topluluğu, Türk Kültürünü Koruma ve Yaşatma Topluluğu, Türk Sanat Müziği Topluluğu, Türkçe Topluluğu, Sinevizyon Topluluğu, Şiir Topluluğu
Üye Sayısı

Festivaller / Partiler

 • Bilim Şenliği
 • Proje Şenliği
 • Bahar Şenliği

 

Program Kodu Programın Adı Açıklama 2014 Kont. Taban Puan
107310252 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 52 297.08469
107330114 Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Yüksekokul) (İkinci Öğretim) 52 282.88924
107350833 Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi 0
107370688 Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi (İkinci Öğretim) 0
107310182 Antropoloji 52 238.11972
107310191 Arkeoloji 52 223.10233
107310304 Bankacılık ve Finans 62
107350366 Bankacılık ve Sigortacılık 0
107370591 Bankacılık ve Sigortacılık (İkinci Öğretim) 0
107350612 Bankacılık ve Sigortacılık 0
107370573 Bankacılık ve Sigortacılık (İkinci Öğretim) 0
107350824 Bilgi Yönetimi 0
107370661 Bilgi Yönetimi (İkinci Öğretim) 0
107350569 Bilgisayar Programcılığı 0
107350648 Bilgisayar Programcılığı 0
107370449 Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğretim) 0
107370458 Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğretim) 0
107370564 Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğretim) 0
107350578 Bilgisayar Programcılığı 0
107350587 Bilgisayar Programcılığı 0
107350763 Bilgisayar Programcılığı 0
107350551 Bilgisayar Programcılığı 0
107370467 Bilgisayar Programcılığı (İkinci Öğretim) 0
107350806 Bilgisayar Teknolojisi 0
107310013 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 52 287.82732
107350896 Biyomedikal Cihaz Teknolojisi 0
107350666 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 0
107350675 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 0
107370528 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İkinci Öğretim) 0
107370501 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İkinci Öğretim) 0
107370537 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İkinci Öğretim) 0
107350684 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 0
107350693 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 0
107370519 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İkinci Öğretim) 0
107350745 Çağrı Merkezi Hizmetleri 0
107370722 Çağrı Merkezi Hizmetleri (İkinci Öğretim) 0
107370264 Çocuk Gelişimi (İkinci Öğretim) 0
107370643 Çocuk Gelişimi (İkinci Öğretim) 0
107350242 Çocuk Gelişimi 0
107350799 Çocuk Gelişimi 0
107370679 Coğrafi Bilgi Sistemleri (İkinci Öğretim) 0
107350736 Coğrafi Bilgi Sistemleri 0
107350251 Dış Ticaret 0
107370485 Dış Ticaret (İkinci Öğretim) 0
107370307 Dış Ticaret (İkinci Öğretim) 0
107350375 Dış Ticaret 0
107350869 Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 0
107350851 Eczane Hizmetleri 0
107370713 Eczane Hizmetleri (İkinci Öğretim) 0
107350321 Elektrik 0
107350048 Elektrik 0
107350181 Elektrik 0
107370025 Elektrik (İkinci Öğretim) 0
107350515 Elektronik Teknolojisi 0
107350533 Elektronik Teknolojisi 0
107370413 Elektronik Teknolojisi (İkinci Öğretim) 0
107310022 Fen Bilgisi Öğretmenliği 82 219.23704
107310234 Gıda Mühendisliği 47 250.46818
107370697 Grafik Tasarımı (İkinci Öğretim) 0
107350842 Grafik Tasarımı 0
107370607 Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İkinci Öğretim) 0
107350621 Halkla İlişkiler ve Tanıtım 0
107310094 Hemşirelik (Yüksekokul) 118 315.25546
107310261 İktisat 62 250.48775
107330123 İktisat (İÖ) 62 237.26612
107310331 İlahiyat 123
107310031 İlköğretim Matematik Öğretmenliği 52 334.27836
107310049 İngilizce Öğretmenliği 62 385.57476
107310279 İnşaat Mühendisliği 41 300.31632
107350542 İnşaat Teknolojisi 0
107370431 İnşaat Teknolojisi (İkinci Öğretim) 0
107310225 İşletme 108 233.76658
107330098 İşletme (İÖ) 108 233.69773
107350499 İşletme Yönetimi 0
107350472 İşletme Yönetimi 0
107350463 İşletme Yönetimi 0
107370546 İşletme Yönetimi (İkinci Öğretim) 0
107370397 İşletme Yönetimi (İkinci Öğretim) 0
107350481 İşletme Yönetimi 0
107310243 Kamu Yönetimi 103 276.13395
107330105 Kamu Yönetimi (İÖ) 103 261.73497
107330132 Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) (İkinci Öğretim) 72 233.32026
107310288 Konaklama İşletmeciliği 72 248.12716
107350878 Kültürel Miras ve Turizm 0
107370731 Kültürel Miras ve Turizm (İkinci Öğretim) 0
107370616 Lojistik (İkinci Öğretim) 0
107350596 Lojistik 0
107370052 Makine (İkinci Öğretim) 0
107370061 Makine, Resim ve Konstrüksiyon (İkinci Öğretim) 0
107350084 Makine, Resim ve Konstrüksiyon 0
107350603 Maliye 0
107370582 Maliye (İkinci Öğretim) 0
107310216 Matematik 11 216.39231
107310322 Mimarlık 31
107350093 Mobilya ve Dekorasyon 0
107350887 Moda Tasarımı 0
107310349 Muhasebe ve Finansal Yönetim (KKTC Uyruklu) 2
107330062 Muhasebe ve Finansal Yönetim (Yüksekokul) (İkinci Öğretim) 103 262.57617
107310137 Muhasebe ve Finansal Yönetim (Yüksekokul) 103 274.00567
107350436 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 0
107350418 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 0
107350409 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 0
107350657 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 0
107370325 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İkinci Öğretim) 0
107370343 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İkinci Öğretim) 0
107350427 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 0
107310058 Okul Öncesi Öğretmenliği 52 383.04862
107330017 Okul Öncesi Öğretmenliği (İkinci Öğretim) 52 367.5239
107350445 Otomotiv Teknolojisi 0
107370379 Otomotiv Teknolojisi (İkinci Öğretim) 0
107350454 Otomotiv Teknolojisi 0
107350287 Pazarlama 0
107350127 Pazarlama 0
107310173 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 52 398.89522
107310313 Sağlık Yönetimi 52
107310067 Sınıf Öğretmenliği 129 204.70694
107310076 Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 62 350.93215
107310297 Spor Yöneticiliği 52
107330141 Spor Yöneticiliği (İkinci Öğretim) 52
107350393 Süt ve Ürünleri Teknolojisi 0
107370634 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İkinci Öğretim) 0
107350727 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 0
107350718 Tıbbi ve Aromatik Bitkiler 0
107370652 Turizm ve Otel İşletmeciliği (İkinci Öğretim) 0
107350815 Turizm ve Otel İşletmeciliği 0
107310085 Türkçe Öğretmenliği 67 394.7829
107330071 Uluslararası Ticaret (Yüksekokul) (İkinci Öğretim) 98 270.05212
107310146 Uluslararası Ticaret (Yüksekokul) 98 285.90764
107310119 Veterinerlik 88 289.25798
107370704 Yerel Yönetimler (İkinci Öğretim) 0
107350781 Yerel Yönetimler 0
107330089 Yönetim Bilişim Sistemleri (İkinci Öğretim) 88 292.06259
107310128 Yönetim Bilişim Sistemleri (Yüksekokul) 88 308

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/mehmet-akif-ersoy-universitesi-burdur/feed/ 0
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı 2014 http://www.memurrehberi.com/mehmet-akif-ersoy-universitesi-akademik-personel-alim-ilani-2014/ http://www.memurrehberi.com/mehmet-akif-ersoy-universitesi-akademik-personel-alim-ilani-2014/#comments Fri, 29 Aug 2014 10:49:48 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1802 T.C. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 29.08.2014 – 12.09.2014 Başvuru Tarih Aralığında Akademik Personel Alacaktır. İlan detayları aşağıda sunulmuştur.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş ve yayın listesi Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

Doçent kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişleri, Doçentlik Belgesi örneği ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek, Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranların başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine, Özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, 3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek ilgili birime;

İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde başvuracaklardır.

GENEL AÇIKLAMALAR

-Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar KPDS-60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlardan bu puanın muadili bir puan aldığını gösterir belge,

-Meslek Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrosuna atamalar KPDS -60 puandan muaftır.

-Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

-Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

-Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/internet adresinden temin edilebilir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/internet adresinden temin edilebilir.

BİRİMİ/BÖLÜMÜ PROGRAMI/ANABİLİMDALI UNVANI TAHSİS EDİLEN KADRO
DERECESİ ADEDİ NİTELİKLERİ

EĞİTİM FAKÜLTESİ

İlköğretim Sınıf Eğitimi Profesör 1 1 Doçentliğini Eğitim Yönetim Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi bilim alanında almış olmak.
İlköğretim Sınıf Eğitimi Doçent 2 1 Doçentliğini Sınıf Eğitimi bilim alanında almış olmak, okuma ve yazma öğretimi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Yrd.Doç. 3 1 Müzik eğitimi alanında doktora yapmış olması ve viyolonsel alanında çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Yrd.Doç. 1 1 Müzik eğitimi alanında doktora yapmış olması ve piyano alanında çalışmaları olmak.

VETERİNER FAKÜLTESİ

Veteriner Hekimliği ve Temel Bilimler Biyokimya Profesör 1 1 Protein biyokimyası ve moleküler biyoloji alanında çalışmaları olmak
Veteriner Hekimliği ve Temel Bilimler Fizyoloji Profesör 1 1 Üreme ve laktasyon fizyolojisi konularında çalışmaları olmak
Klinik Öncesi Bilimler Parazitoloji Profesör 1 1 At, sığır, keçi ve tavuk nematodları konuları üzerinde çalışmaları olmak
Klinik Öncesi Bilimler Viroloji Profesör 1 1 Sığır viruslarının fertilite üzerine etkileri konularında çalışmaları olmak
Veteriner Hekimliği ve Temel Bilimler Fizyoloji Yrd.Doç. 3 1 Rumen Fizyolojisi konusunda Rusitec sistem ile çalışmalar yapmış olmak
Besin Hijyeni ve Teknolojisi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Yrd.Doç. 4 1 Farklı tip et ürünlerinde tür tayini üzerine çalışması olmak.
Zootekni ve Hayvan Besleme Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Yrd.Doç. 5 1 Risk analizi ve sera gazları konusunda çalışmış olmak

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Biyoloji Hidrobiyoloji Doçent 1 1 Acısu zonu balıkları ile ilgili çalışmaları olmak.
Biyoloji Moleküler Biyoloji Doçent 2 1 Kantitatif PCR ile mitokondrial DNA hasarı üzerine çalışmaları olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı Yrd.Doç. 1 1 Eski Türk Edebiyatı alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Dili Yrd.Doç. 1 1 Çağdaş Türk Şivelerine aşina olmak, DALA VILAYATININ GAZETİ ve Kazak Türklerinin modernleşmesi üzerine çalışma yapmış olmak.
Sosyoloji Genel Sosyoloji ve Metedoloji Yrd.Doç. 3 1 Yönetim zihniyeti, sosyalleşme ve popüler kültür konularında çalışmalar yapmış olmak.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İşletme Sayısal Yöntemler Yrd.Doç. 2 1 Sezgisel ve çok kriterli karar verme yöntemleri konusu üzerine çalışması olmak.
İktisat İktisat Politikası Yrd.Doç. 4 1

 

İktisat İktisat Tarihi Yrd.Doç. 1 1
Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler Yrd.Doç. 1 1 Ortadoğu üzerine yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, bölge bağlamında güvenlik konusunda çalışmaları bulunmak.

MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ

Polimer Mühendisliği Polimer Mühendisliği Yrd.Doç. 4 1 İletken polimerler, elektrokimyasal kopolimerizasyon, supramoleküler yapıların sentezi ve boya esaslı güneş pilleri konularında çalışmış olmak
Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Yrd.Doç. 3 1 Fayda aralığı temelli etkileşimli grup karar verme yöntemi ile tedarikçi seçimi konularında çalışmış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Donanımı Yrd.Doç. 3 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Bilgisayar Mühendisliği alanı ile ilgili olmak. Enerji verimli kablosuz algılayıcı ağ tasarımı ve gerçekleştirilmesi üzerine çalışmış olmak

İLAHİYAT FAKÜLTESİ

Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri ABD (Dinler Tarihi Bilim Dalı) Yrd.Doç. 1 1 Dinler Tarihi Bilim Dalında doktora yapmış ve Hıristiyan- Müslüman ilişkileri ve Alman Protestanlığı konusunda çalışması olmak.
BUCAK ZELİHA TOLUNAY UYGULAMALI TEKNOLOJİ VE İŞLETMECİLİK YÜKSEKOKULU
Uluslararası Ticaret Uluslararası Ticaret Yrd.Doç. 3 1 Örgütsel değişim yönetimi konusunda çalışma yapmış olmak.
Muhasebe ve Finansal Yönetim Muhasebe ve Finansal Yönetim Yrd.Doç. 3 1 Kurumsal yönetimin piyasa istikrarına etkisi üzerine çalışma yapmış olmak.
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
Antrenörlük Eğitimi Hareket ve Antreman Bilimleri Doçent 3 1
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Yrd.Doç. 3 1 Sporda değerler alanında çalışması olmak
Antrenörlük Eğitimi Hareket ve Antreman Bilimleri Yrd.Doç. 1 1 Hareket ve Antrenman bilimleri alanında çalışması olmak.
BUCAK SAĞLIK YÜKSEKOKULU
Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği Yrd.Doç. 3 1 Tıbbi Genetik Anabilim dalında doktora yapmış olmak.
BURDUR MESLEK YÜKSEKOKULU
Gıda İşleme Et ve Ürünleri Teknolojisi Prof. Dr. 1 1 Keçilerde Toxoplazmozis, brusellozis ve Listeriozis üzerine çalışması olmak.
BUCAK EMİN GÜLMEZ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Otomotiv Teknolojisi Yrd.Doç. 4 1 Makine Eğitimi Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve altı zamanlı motorlar konusunda çalışmaları bulunmak.
Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Otomotiv Teknolojisi Yrd.Doç. 4 1 Plakalı ısı eşanjörlerinde plaka geometrisi ile dinamik ve termal parametrelerin ısı transferine etkileri konusunda çalışmaları bulunmak.
BUCAK HİKMET TOLUNAY MESLEK YÜKSEKOKULU
Yönetim ve Organizasyon İşletme Yönetimi Yrd.Doç. 4 1 Cumhuriyet öncesi Burdur ekonomisi konusu üzerinde çalışması olmak.
AĞLASUN MESLEK YÜKSEKOKULU
Büro Hizmetleri ve Sekreterliği Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Yrd.Doç. 5 1 İşletme alanında doktora ve e-devlet uygulamaları konusunda çalışmalar yapmış olmak.

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/mehmet-akif-ersoy-universitesi-akademik-personel-alim-ilani-2014/feed/ 0
Celal Bayar Üniversitesi Manisa http://www.memurrehberi.com/celal-bayar-universitesi-manisa/ http://www.memurrehberi.com/celal-bayar-universitesi-manisa/#comments Fri, 29 Aug 2014 10:20:46 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=1787 Celal Bayar Üniversitesi‘nin 1975 – 1976 öğretim yılında açılan Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Muhasebe Önlisans Yüksekokulu; Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik ve Spor Akademisi; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Enstitüsü temellerini oluşturuyor. 1992 yılında bu birimler Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlanmış ve üniversitenin kuruluşu gerçekleşmiştir.

Celal Bayar Üniversitesi Kısaca
Ege Bölgesi’nde yer alan 3 büyük üniversiteden biri olarak 1992 yılından itibaren öğretimine devam eden Celal Bayar Üniversitesi ismini, Atatürk’ün son başbakanı ve ilk sivil cumhurbaşkanımızdan almıştır. Celal Bayar Üniversitesi 7 fakülte, 5 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 16 araştırma merkezi ile öğrencilere akıllı sınıflarda zengin bir akademik deneyim sunuyor. Ayrıca üniversite Türkiye’nin en büyük Fen Bilgisi Öğretmenliği, Bankacılık ve Finans; en büyük ikinci Gıda Mühendisliği programına sahip. Bunun yanı sıra Türkiye’deki tek Tütün Eksperliği programı da Celal Bayar Üniversitesi’nde bulunuyor.

Üniversite bilimsel başarılarının yanı sıra öğrencilere sunduğu kültürel, sosyal ve sportif aktivite seçenekleri ile de isminden söz ettiriyor. Yıl içinde düzenlenen 600’ü aşkın bilimsel ve kültürel etkinliğin yanı sıra 97 adet aktif öğrenci kulübü ile öğrencilere boş zamanlarını değerlendirmek ve yeni ilgi alanları keşfetmek için pek çok olanak sunuyor.

Konum ve Yerleşke

Celal Bayar Üniversitesi Manisa’nın pek çok ilçesinde yer alan 13 meslek yüksekokulu yerleşkesi ve şehir merkezinde bulunan 3 kampüsü ile faaliyetini sürdürüyor. Şehir merkezinde bulunan Merkez Kampüs, Uncubozköy Kampüsü ve Muradiye Kampüsü öğrencilere ve diğer üniversite personeline şehrin imkanlarından faydalanma olanağı sunuyor. Ayrıca kampüslerde yer alan kantinler, yemekhaneler ve diğer tesisler öğrencilerin kampüsten çıkmadan ihtiyaçlarını karşılamalarını da sağlıyor.

Site : www.bayar.edu.tr

E-mail: iletişim@bayar.edu.tr

Telefon : 0.236.201 10 00

Adres : Celal Bayar Üniversitesi 45040 Manisa

Celal Bayar Üniversitesi’nin Akademik Yapısı

Celal Bayar Üniversitesi 5 aktif fakülteye, 5 yüksekokula, 3 enstitüye, 16 meslek yüksekokuluna ve 16 araştırma ve uygulama merkezine sahip. Öğrencilere 27 farklı lisans programı sunan üniversitenin 30.000’e yakın öğrencisi ve 1300’ü aşkın akademik personeli bulunuyor. Üniversitenin 65.000’i aşkın basılı kitap kaynağı ve 1 merkez, 8 birim kütüphanesi ve diğer birimlerinde bulunan kitaplıkları ile öğrencilerin bilgiye erişimini kolaylaştırıyor.

Celal Bayar Üniversitesi taban puanları en yüksek programları, 2012 yılında Tıp, Türkçe Öğretmenliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği olurken üniversitenin en yüksek kontenjanlı programları İşletme, Maliye ve İktisat olarak sıralanıyor. Ayrıca üniversitede rekabetin en fazla olduğu programlar ise Kamu Yönetimi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Sanat Tarihi olarak öne çıkıyor.

Programlar Genel

Fakülte Sayısı 7
Aktif Fakülteler 5
Yüksekokul 5
Konservatuar
Meslek Yüksekokulu 16
Enstitü 3
Araştırma Merkezi 16
Programlar 47
Ana Dallar 27

 

Fakülteler
 • Demirci Eğitim Fakültesi
 • Fen-Edebiyat Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
 • Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi

Kütüphane Kaynakları

Kitap 68260
Tüm Kaynaklar 72413

Öğrenciler

Fakülte 15017
Yüksekokul 3060
Enstitü 1299
Meslek Yüksekokulu 13268
Toplam 32644
Öğrenci / Öğretim Görevlisi Oranı 29

Akademisyenler

Profesör 112
Doçent 85
Yardımcı Doçent 238
Öğretim Görevlisi 181
Okutman 67
Çevirici 13
Eğitim-Öğretim Planlamacısı 403
Araştırma Görevlisi 0
Uzman 0
Toplam 1099
Öğretim Üyesi Oranı 0.395814377
Profesör Oranı 0.101910828

 

 

Celal Bayar Üniversitesi’nde Yaşam

Öğrenci Yapısı

Üniversite öğrencilerinin %54’ünü erkek öğrenciler oluşturuyor.
Kampüs Hayatı

Celal Bayar Üniversitesi, öğrencilerin beslenme, barınma ve diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çok sayıda olanağa sahip. Şehir dışından gelen öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlardan faydalanıyorlar. Sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler için sinema salonu, sanat atölyesi ve neredeyse tüm kurumlarda yer alan spor tesisleri ile öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirebilecekleri çok sayıda tesis bulunuyor.
Öğrenci Yaşamı
Üniversite yıl içinde 700’e yakın kültürel ve bilimsel aktiviteye ev sahipliği yapıyor. bunun yanı sıra üniversite içinde spor müsabakaları düzenleniyor ve sporcular üniversitelerarası spor müsabakalarına katılıyorlar. 2011- 2012 yılı müsabakalarında çok sayıda madalyaya sahip olan üniversitede aynı zamanda satrançtan havacılığa, estetikten edebiyata geniş bir yelpazeye sahip olan 97 adet öğrenci kulübü bulunuyor. Bunun yanı sıra Celal Bayar Üniversitesi halk oyunları takımı yurt içinde ve yurt dışında pek çok yarışmaya katılıyor.

 

Cinsiyet

Kız 15195
Erkek 17449

Yeme/İçme

Kantin/Kafeterya 42
Yemekhane 27

Tesisler

Kütüphane 1 (Merkez), 8 Birim Kütüphanesi, Birim Kitaplıkları
Sosyal Tesisler
 • Sinema Salonu
 • Süleyman Demirel Kültür Merkezi
 • Sanat Atölyesi
Spor Tesisleri Muradiye Kampüsü: Futbol sahası, tenis kortu, çok amaçlı spor tesisiİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Çok amaçlı spor tesisiEğitim Fakültesi: Futbol sahası, çok amaçlı spor tesisi, kapalı spor salonuBeden Eğitimi Spor Y.O.: Futbol sahası, tenis kortu, kapalı spor salonu, açık yüzme havuzu, çok amaçlı spor tesisiTurgutlu M.Y.O.: Futbol sahasıAhmetli M.Y.O.: Çok amaçlı spor tesisi

Salihli M.Y.O.: Çok amaçlı spor tesisi

Alaşehir M.Y.O.: Çok amaçlı spor tesisi, basketbol ve voleybol sahası

Demirci M.Y.O.: Çok amaçlı spor tesisi

Kırkağaç M.Y.O.: Çok amaçlı spor tesisi

Akhisar M.Y.O.: Çok amaçlı spor tesisi

Diğer

Aktiviteler

Etkinlikler 624
Katılım

Spor

Takımlar Basketbol, voleybol, hentbol, jimnastik, atıcılık, bisiklet, okçuluk, dağcılık, izcilik, judo, tekvando, boks, karete, tenis, masa tenisi, badminton, halter, güreş, atletizm, yüzme, bilardo, eskrim, satranç, briç
Kurslar
Üniversitelerarası Müsabakalar Voleybol, basketbol, hentbol, futbol, atletizm, kros, jimnastik, güreş, judo, taekwondo, karate, tenis, masa tenisi, eskrim, salon futbolu, yüzme
Üniversite içi Müsabakalar Futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, satranç
Başarılar 2011 – 2012 Atıcılık Türkiye Şampiyonası (Erkek) 1 Gümüş Madalya,- (Bayan) 1 Bronz Madalya,2011 – 2012 Atletizm Koçfest (Erkek) 2 Gümüş Madalya, – (Bayan) 1 Gümüş Madalya, 2011 – 2012 Jimnastik Türkiye Şampiyonası (Erkek- Bayan) 1 Altın ve 1 Gümüş Madalya, 2011 – 2012 Hentbol 1. Lig (Bayan) Bronz Madalya, 2011 – 2012 Judo Türkiye Şampiyonası (Erkek) 1 Altın, 2 Gümüş ve 4 Bronz Madalya,- (Bayan) 1 Bronz Madalya,  2011 – 2012 Muay Thai Türkiye Şampiyonası (Erkek) 1 Bronz Madalya,- (Bayan) 1 Bronz Madalya, 2011 – 2012 Salon Futbolu Süper Lig (Bayan) Gümüş Madalya, 2011 – 2012 Voleybol 1. Lig (Erkek) Gümüş Madalya

Kulüpler

Kulüp Sayısı 97
Kulüpler TIP FAKÜLTESİBilim Kulübü, TürkMSIC (Türk Tıp Öğrencileri Uluslar arası Komitesi), Spor Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü, Çevrecilik ve Sosyal Dayanışma Kulübü, Kültür Kulübü, Satranç Kulübü, Mezuniyet Öncesi Eğitimi Geliştirme Kulübü, Toplum Gönüllüleri Kulübü, Türkök Hücre Kulübü , Gezi ve Sanat Etkinlikleri Kulübü, Manisa ve Yöresi Folklor Araştırmaları Kulübü, Nöropsikiyatri ve Davranış Bilimleri Kulübü, Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri KulübüDEMİRCİ EĞİTİM FAKÜLTESİMüzik Kulübü, Şiir ve Tiyatro Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Sinema ve Fotoğraf Kulübü, Türkçe Gönüllüleri Kulübü, Havacılık Kulübü, Tarih Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü, Türk Dünyası Kültür Sanat Kulübü, Kültür Fizik Kulübü, Eğitim ve Spor Kulübü 

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Yardım İçin Sanat Kulübü, Genç Yatırımcılar Kulübü (GEYAK), Atatürkçü Düşünce Kulübü, Sosyal Sorumluluk Kulübü, Genç TEMA Kulübü, Fotoğraf Kulübü, Çevre Kulübü, Maliye Kulübü, Münazara Kulübü, Girişimcilik ve Kariyer Kulübü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kulübü, İktisadi Düşünceler Kulübü

 

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Girişimci Genç Mühendisler Kulübü (GiGeM), Robot Teknolojileri Kulübü, Gıda Mühendisliği Kulübü, Alternatif Enerji Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü, Gezi ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü, Tiyatro Kulübü, Optimum Kulübü, İnşaat Kulübü, Sosyal Sorumlu Girişimci Mühendisler Kulübü, C.B.Ü. IEEE Kulübü

 

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Fotoğrafçılık Kulübü, Seminer Çalışmaları Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü, Matematik Kulübü, Tarih ve Edebiyat Kulübü, Kimya Kulübü, Genç Bilimciler Kulübü, Tiyatro Kulübü, Türkuaz Kulübü, Sualtı Araştırma ve Dalış Kulübü, Botanik Bilim Kulübü

 

BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEK OKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Sualtı Sporları (SAS) Kulübü

 

UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEK OKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Basın-Yayın Kulübü, Bilim ve Kültür Kulübü, Çanakkale Savaşlarını Araştırma ve Ata’nın Yolunda 57.Alay Kulübü, Genç TEMA Kulübü, Genç Liderler Kulübü, Toplum Gönüllüleri Kulübü, Hayvan Dostları Kulübü

 

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Kültür ve Sanat Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü, Bilim Kulübü

 

TÜTÜN EKSPERLİĞİ YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Kültür ve Sanat Kulübü

 

AHMETLİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Tiyatro Kulübü

 

AKHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Tiyatro Kulübü, Müzik Kulübü, Bilim ve Teknoloji Kulübü

 

ALAŞEHİR MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü

 

DEMİRCİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Tarih Kulübü

 

GÖLMARMARA MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü

 

GÖRDES MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Kütüphanecilik Kulübü

 

KIRKAĞAÇ MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Satranç Kulübü, Kültür Kulübü, Dağcılık Kulübü

 

KÖPRÜBAŞI MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Doğa Yürüyüşleri Kulübü, Tiyatro Kulübü, Türk Halk Müziği Kulübü

 

KULA MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, İşletme Kulübü, Etik Değerler Kulübü

 

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Bilim Kulübü, Maket Model ve Havacılık Kulübü

 

SALİHLİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Doğa Yürüyüşleri Kulübü

 

SARIGÖL MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü

 

SARUHANLI MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Tekno Gıda Kulübü

 

TURGUTLU MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Bilişim Kulübü, Türk Halkoyunları Kulübü, Fotoğrafçılık ve Gezi Kulübü

 

SOMA MESLEK YÜKSEKOKULU

Atatürkçü Düşünce Kulübü, Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü, Tiyatro Kulübü

Üye Sayısı 5506

Festivaller / Partiler

 • Bahar Şenliği

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:
1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (öğrencilerimizin, kendilerine daha sonra gerekli olabileceğinden, lise diplomasının fotokopisini kayda gelmeden önce almaları uygun olacaktır)

2. Online başvuru formu çıktısının imzalı hali (öğrenci tarafından imzalanacak)

3. 6 adet 4.5 x 6 (cm) boyutunda fotoğraf

4. İkinci öğrenim ücretinin yatırıldığına dair makbuz (birinci öğretim öğrencileri harç yatırmayacaktır)

5. Adayın ÖSYS Sonuç belgesi (İnternet çıktısı)

]]>
http://www.memurrehberi.com/celal-bayar-universitesi-manisa/feed/ 0