Memur Rehberi http://www.memurrehberi.com Memurlar, Memur, Memur Alımları, KPSS Sun, 14 Sep 2014 08:43:19 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.0 Atılım Üniversitesi Ankara http://www.memurrehberi.com/atilim-universitesi-ankara/ http://www.memurrehberi.com/atilim-universitesi-ankara/#comments Sun, 14 Sep 2014 08:43:19 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2260 Atılım Üniversitesi 1997 yılında Atılım Vakfı tarafından kurulmuştur. 1997 yılında, Ankara’da kurulan Atılım Üniversitesi uluslararası standartlara uygun eğitim programı ve sosyal, kültürel ve sportif alanlarda olanakları oldukça iyidir. Eğitim dili ingilizce olan üniversite öğrencilere 5 fakülte, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 38 lisans programı ile zengin bir akademik yapıya sahip. Ayrıca üniversite bilimsel proje ve profesyonel araştırma yapmak isteyen öğrencilere maddi destek sunmaktadır.

Şehir merkezinden uzakta bulunan kampüsünde öğrencilere ders dışı zamanlarını geçirmek ve ihtiyaçlarını karşılamaları için pek çok olanak sunan üniversite yıl içinde 100’e yakın bilimsel ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Atılım Üniversitesi öğrencilere sağladığı ücretsiz danışmanlık hizmetinin yanı sıra staj imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra üniversite öğrencilerinin mezuniyet sonrası istihdam oranı %92.


Konum ve Yerleşke

Atılım Üniversitesi, Ankara şehir merkezinin 20 km uzağında, İncek’te yer alan geniş kampüsünde eğitim-öğretim faaliyetini sürdürüyor. Öğrencilerin kampüs içinde ihtiyaçlarını karşılayan tesis ve işletmelerin bulunmasının yanı sıra şehir merkezine ulaşımlarını kolaylaştıran servisler mevcut.

Site : www.atilim.edu.tr

Email : info@atilim.edu.tr

Telefon : 0.312.586 80 00

Adres : Kızılcaşar Mahallesi, 06836 İncek Gölbaşı / Ankara

 

 

Atılım Üniversitesi’nin Akademik Yapısı

7000’i aşkın öğrencisi ve 500’e yakın akademik personeli ile 5 fakülte, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 2 enstitüde faaliyetine devam eden üniversitede bilimsel faaliyetlerin yürütüldüğü çok sayıda laboratuvar ve 14 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

2012 yılında Atılım Üniversitesi taban puanları en yüksek programlar İngilizce Mütercim Tercümanlık, Mimarlık ve Hukuk olurken üniversitenin en yüksek kontenjana sahip programları Hukuk, Psikoloji ve İnşaat Mühendisliği oldu. Atılım Üniversitesi programları içinde rekabetin en yüksek olduğu programlar ise İktisat, Mimarlık ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık olarak öne çıkıyor.

Programlar Genel

Fakülte Sayısı 5
Aktif Fakülteler 5
Yüksekokul 1
Konservatuar
Meslek Yüksekokulu 1
Enstitü 2
Araştırma Merkezi 14
Programlar 38
Ana Dallar

 

Fakülteler
 • Fen-Edebiyat Fakültesi
 • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi

Kütüphane Kaynakları

Kitap 61710
Tüm Kaynaklar 175263

Öğrenciler

Fakülte 5179
Yüksekokul
Enstitü 1978
Meslek Yüksekokulu 36
Toplam 7193
Öğrenci / Öğretim Görevlisi Oranı 15

Akademisyenler

Profesör 60
Doçent 34
Yardımcı Doçent 119
Öğretim Görevlisi
Okutman
Çevirici
Eğitim-Öğretim Planlamacısı
Araştırma Görevlisi
Uzman
Toplam 488
Öğretim Üyesi Oranı
Profesör Oranı

 

 

Atılım Üniversitesi’nde Yaşam

Öğrenci Yapısı

Üniversite öğrencilerinin yarısından fazlasını erkek öğrenciler oluşturuyor.
Kampüs Hayatı

Atılım Üniversitesi öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve kampüs hayatını renklendiren pek çok tesis ve işletmeye sahip. Yüksek kapasiteli kafeterya ve kantinleri bulunan üniversitenin restoranları, cafeleri; kapalı ve açık spor tesisleri ile yüzme havuzu bulunuyor.
Öğrenci Yaşamı

Öğrenciler ders dışı zamanlarını değerlendirmek ve kendilerini geliştirmek için voleybol, basketbol, yüzme ve okçuluk gibi çok sayıda branşta faaliyet gösteren takıma dahil olabiliyor; plates, yoga ve dans gibi alanlarda açılan kurslara katılabiliyorlar. Ayrıca üniversitede capoeiradan bilim kurguya, müzikten tarihe kadar geniş bir yelpazede etkinlikte bulunan 50’yi aşkın öğrenci kulübü bulunuyor.

 

Cinsiyet

Kız
Erkek

Yurtlar

Yurt Kapasitesi
Kız
Erkek
Yurt İmkanları
Diğer Yurtlar Ankara dışından gelen öğrenciler şehir merkezinde bulunan anlaşmalı yurtlar Nazlı Kız ve Emre Erkek Öğrenci Yurtlarına yönlendirilmektedir.

Yeme/İçme

Kantin/Kafeterya 8
Yemekhane

Tesisler

Kütüphane 1 (Merkez)
Sosyal Tesisler
 • Cafe Rezene
 • Kuşkonmaz Restoran
 • Atılım Garden Havuz ve Restaurant
Spor Tesisleri Açık tenis kortu, kapalı spor salonu, fitness salonu, plates salonu ve dans salonu, açık spor alanları ve Spor Koordinatörlüğü bünyesinde faaliyet gösteren çeşitli spor branşlarındaki topluluklarla öğrenci ve personele hizmet verilmektedir.
Diğer

Aktiviteler

Etkinlikler
Katılım

Spor

Takımlar Basketbol, voleybol, futbol, salon futbolu, yüzme, atıcılık, okçuluk, hentbol, korumalı futbol, bowling, buz hokeyi, eskrim, masa tenisi, badminton, futsal, tenis
Kurslar Pilates
Üniversitelerarası Müsabakalar Basketbol, voleybol, futbol, salon futbolu, yüzme, atıcılık, okçuluk, hentbol, korumalı futbol, bowling, buz hokeyi, eskrim, masa tenisi, badminton, futsal, tenis
Üniversite içi Müsabakalar Tüm spor takımlarının katıldığı Rektörlük Kupası
Başarılar 2012-2013 Akademik Yılında:

Atıcılık : Atıcılık branşında Ankara Polis Akademisi’nde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 1 bayan sporcumuz Sezen Hilal Şahin katılmış ve 16. olmuştur.

Basketbol : Basketbol branşında 1. ligde yer alan takımımız Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig Şampiyonası’nda  grup 3.sü olmuştur.

Bowling : Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Alphan Alkan geçmiş senelerdeki başarısını maalesef tekrarlayamamış, madalya kazanamamıştır.

Dans : İstanbul’da düzenlenen Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda öğrencimiz Tuğberk Coşkun en iyi erkek dansı seçilmiştir.

Eskrim : Samsun’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Müsabakaları’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç’ta altın madalya, flöre’de öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu gümüş madalya kazanmıştır.

Futbol : Takımımız Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 3. sü olmuştur. Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda futbol takımımızda 4. olmuştur.

Hentbol : Hentbol takımımız Üniversitelerarası 1. lig  müsabakalarında grup 4.sü olmuştur.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) : Amerikan futbol takımımız 1. ligde oynadığı maçları namağlup kazanarak grup 1. si olmuş ve Süper Lig’e terfi etmiştir. Oynanan Play off maçları sonucunda da 3. olarak ödül almıştır.

Salon Futbolu : Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. ligde takımımız grup 2. si olmuştur.

Voleybol : Takımımız Kocaeli’nde düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig müsabakalarında grup 2. si olmuştur. Bilkent Üniversitesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupası’nda voleybol bayan takımımız 1. , erkek voleybol takımımız 2. olmuştur.

Yüzme : Yüzme branşında Adana’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda öğrencimiz Cansu Gökçe Özten 2 altın madalya, Ali Uğur Erdoğan 2 altın ve 1 gümüş madalya, İrem Tüloğlu 1 gümüş madalya almıştır.

Kulüpler

Kulüp Sayısı 62
Kulüpler Arf Matematik Topluluğu; Arjantin Tango Dans Topluluğu; Arkeoloji ve Sanat Tarihi Araştırmaları Topluluğu; Atatürkçü Düşünce Topluluğu; Atılım Bilgisayar Kulübü (ACC); Atılım Bisiklet Topluluğu; Atılım Ekonomi Topluluğu, Atılım Eşli Danslar Topluluğu; Atılım Gezi Topluluğu; Atılım Güçlüler Topluluğu; Atılım Mimarlık Topluluğu; Atılım Sualtı Topluluğu; Atılım Trabzonsporlular; Atılım Translation and Interpretation Club; Atılım Turizm Topluluğu; Atılım Yapı Topluluğu; Atılımcı Hukukçular Topluluğu; Atılımlı Aslanlar Topluluğu; Atılımlı Beşiktaşlılar Topluluğu; Atılımlı Fenerbahçeliler Topluluğu; Avrasya Birliği Düşünce Topluluğu; Aydınlık Kamu Topluluğu; Bilardo Topluluğu; Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu; Bilimsel Araştırmalar Topluluğu; Dart ve Bowling Topluluğu; Dış Ticaret ve Lojistik Topluluğu; Dövüş Sanatları Topluluğu; Elektrik-Elektronik Topluluğu; Endüstri Mühendisleri Öğrenci Topluluğu; Erasmus Student Network Atılım Topluluğu; E-Sports Topluluğu; Fotoğrafçılık Topluluğu; Geleceğin Liderleri Topluluğu; Genç Düşünce Topluluğu; Genç Tasarımcılar Topluluğu; Havacılık ve Uzay Topluluğu; Hukuk ve Sanat Topluluğu; Hukuksal Araştırma ve İletişim Platformu; IDEA; IEEE; İmalat Mühendisliği Topluluğu; Kadın Hakları Topluluğu; Karadeniz Kültürünü Tanıtma ve Araştırma Topluluğu; Kısa Film Topluluğu; Korumalı Futbol Topluluğu; Makine Mühendisliği Topluluğu; Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Topluluğu; Mobilişim Topluluğu; Motor Sporları Topluluğu; Münazara Topluluğu; Müzik Topluluğu; Otomotiv Topluluğu; Psikoloji Topluluğu; Robot Topluluğu; Sanat Topluluğu; Sinema Topluluğu; Tasarımda Atılım; Tiyatro Kulübü; Türk Tarih Platformu; Yazılım Mühendisliği Topluluğu; Yoga Topluluğu
Üye Sayısı 2700

Festivaller / Partiler

 • ATILIM FEST

 

 

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/atilim-universitesi-ankara/feed/ 0
ODTÜ Öğretim Elemanı Alım İlanı 2014 http://www.memurrehberi.com/odtu-ogretim-elemani-alim-ilani-2014/ http://www.memurrehberi.com/odtu-ogretim-elemani-alim-ilani-2014/#comments Sat, 13 Sep 2014 03:57:54 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2245 Orta Doğu Teknik Üniversitesi  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 Sayılı DMK 48. Maddesi hükümleri dahilinde 12.09.2014 – 26.09.2014 tarihleri arasında başvuranlar arasından Öğretim Elemanı alacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR
Metalurji ve Malzeme Müh. Böl. Lisans mezunu ve Metalurji ve Malzeme Müh. anabilim dalında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak. 2547 SK 50/d mad. uyarınca ataması yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi disindaki ögretim elemani kadrolarina naklen veya açiktan yapilan her türlü atamada ALES’den en az 70.0 puan almış olmak
3-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 75.0 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarda bu Yönetmeliğe tabi öğretim görevlisi kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında 4/12/2008 tarihli ve 27074 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.
5-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
6-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

ÜNVAN ŞARTLAR
1-Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
2-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavları ile Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavlarında başarılı olanların araştırma görevlisi kadrolarına atanmalarında bu şartlar aranmaz.
3-Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER
—Başvurdukları bölüm/anabilim dalı/program adı, ilan tarihi ve son başvuru tarihleri, yazışma adreslerini ve telefon numaralarını belirten dilekçe
—Özgeçmiş
—Merkezi sınav (ALES) belgesi fotokopisi
—Yabancı dil sınav belgesi fotokopisi
—Onaylı diploma fotokopisi
—Lisans transkripti (resmi)
—Yüksek Lisans veya Doktora öğrenci belgesi
—Nüfus cüzdanı fotokopisi
—1 Adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
—Erkek adaylar için askerlik terhis veya tecil belgesi fotokopisi
—Başvuru zarfı kapak formu http://www.pdb.metu.edu.tr adresinden indirilebilir.
MUAFİYET
Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

]]>
http://www.memurrehberi.com/odtu-ogretim-elemani-alim-ilani-2014/feed/ 0
Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı 2014 http://www.memurrehberi.com/gazi-universitesi-ogretim-uyesi-alim-ilani-2014/ http://www.memurrehberi.com/gazi-universitesi-ogretim-uyesi-alim-ilani-2014/#comments Sat, 13 Sep 2014 03:02:09 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2242 Gazi Üniversitesi  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 Sayılı DMK 48. Maddesi hükümleri dahilinde 12.09.2014 – 26.09.2014 tarihleri arasında başvuranlar arasından 10 adet Öğretim Üyesi alacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR

1. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayın tarihi itibariyle 15 (Onbeş) gündür.

2. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değişik 23,25. ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekir.

3. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4. Doçent kadrosuna Profesörler, Yardımcı Doçent kadrolarına Profesör ve Doçentler müracaat edemez.

5. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesine başvuranlar, atanmaları halinde varsa muayenehaneleri veya özel sağlık kuruluşlarındaki mesleki faaliyetlerini sonlandırmayı ve kurum dışında eğitim öğretim faaliyetleri hariç 3 (üç) yıl süreyle mesleklerini serbestçe icra etmemeyi taahhüt etmiş sayılırlar.

6. 28.06.2008 tarihli ve 26920 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe giren 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununda değişiklik yapılmasına dair 5772 sayılı kanun uyarınca Üniversitemiz Senatosunca belirlenen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kulunca 19.03.2014 tarihli toplantısında uygun bulunan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde görev yapacak olup adayların Personel Dairesi Başkanlığına şahsen verecekleri başvuru dilekçesi ekinde (http://personel.gazi.edu.tr/ adresinde bulunan dilekçe);

* Özgeçmiş,

* Yayın Listesi,

* (2) iki adet fotoğraf,

* Nüfus cüzdanı sureti,

* Doçentlik belgesi,

* Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygunluk beyan formu. (http://personel.gazi.edu.tr adresinde bulunan form)

* Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları zorunludur.

Adayların ayrıca özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde görev yapacak olup adayların Personel Dairesi Başkanlığına şahsen verecekleri başvuru dilekçesi ekinde (http://personel.gazi.edu.tr/ adresinde bulunan dilekçe);

* Özgeçmiş,

* Yayın Listesi,

* (2) iki adet fotoğraf,

* Nüfus cüzdanı sureti,

* Doçentlik belgesi,

* Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygunluk beyan formu. (http://personel.gazi.edu.tr adresinde bulunan form)

* Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar için (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları zorunludur.

Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

YARDIMCI DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların;

* Başvuru dilekçesi ekinde; (http://personel.gazi.edu.tr adresinde bulunan dilekçe),

* Özgeçmiş,

* Yayın Listesi

* (2) iki adet fotoğraf,

* Nüfus cüzdanı sureti,

* Lisans, Yüksek Lisans, Doktora belgesi (yurtdışında alınan diplomaların Y.Ö.K Bşk.’ca verilen denklik belgesi) (Onaylı)

* Varsa Yabancı Dil Belgesi

* Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine uygunluk beyan formu. (http://personel.gazi.edu.tr adresinde bulunan form)

* Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi,

Başvuru Dosyası ; Özgeçmiş, Yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan (4) dört adet dosyayı, ilgili Birimin Dekanlık/Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ:

Başlangıç Tarihi : 12.09.2014

Bitiş Tarihi : 26.09.2014

BİRİM BÖLÜM ABD UNVAN DERECE ADET AÇIKLAMA
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Protetik Diş Tedavisi Doçent 1 1
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Protetik Diş Tedavisi Doçent 1 1
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmasötik Kimya Doçent 1 1
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmasötik Kimya Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bilimleri Farmasötik Mikrobiyoloji Profesör 1 1
Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Rus Dili ve Edebiyatı Profesör 1 1
Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatı Doçent 1 1
Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatı Profesör 1 1
Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Sosyoloji Doçent 1 1
Edebiyat Fakültesi Tarih Ortaçağ Tarihi Doçent 1 1 Ortaçağ Tarihi alanında doçent olmak.
Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı Doçent 1 1
Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Doçent 1 1
Fen Fakültesi Fizik Atom ve Molekül Fiziği Doçent 1 1
Fen Fakültesi Kimya Fizikokimya Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1 Analitik kimya alanında doçent olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1 Fen bilgisi eğitimi alanında doçent olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1 Fen bilgisi eğitimi alanında çalışmaları olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Okul Öncesi Eğitimi Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Okul Öncesi Eğitimi Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Okul Öncesi Eğitimi Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Doçent 1 1
Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Eğitimi Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Kimya Eğitimi Doçent 1 1 Kimya Eğitimi alanında doçent olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Fizik Eğitimi Profesör 1 1 Fizik Eğitimi alanında çalışmaları olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Felsefe Grubu Eğitimi Doçent 1 1 Felsefe Grubu Eğitimi alanında doçent olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Profesör 1 1 Yeni Türk Edebiyatı alanında doçent olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Alman Dili Eğitimi Doçent 1 1 Alman Dili Eğitimi alanında doçent olmak.
Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Doçent 1 1 İngiliz Dili Eğitimi alanında doçent olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Görsel İletişim Tasarımı Doçent 1 1 Elektronik yayın tasarımı alanında çalışmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Kültür Varlıklarını Koruma Ve Onarım Doçent 1 1 Müzecilik konusunda çalışmış olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku İdare Hukuku Doçent 1 1 Çevre Hukuku alanında doçent olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku İdare Hukuku Doçent 1 1 Global İdare Hukuku alanında çalışmış olmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İktisat Doçent 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İktisat Profesör 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme İşletme Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Maliye Doçent 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Maliye Profesör 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Sağlık Kurumları İşletmeciliği Doçent 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler Profesör 1 1 Uluslararası ilişkiler alanında doçent olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Gazetecilik Profesör 1 1
İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Radyo Televizyon ve Sinema Profesör 1 1
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Mimarlık Profesör 1 1
Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Şehir ve Bölge Planlama Doçent 1 1
Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Şehir ve Bölge Planlama Doçent 1 1
Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Şehir ve Bölge Planlama Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Şehir ve Bölge Planlama Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Elektrik Elektronik Mühendisliği Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Doçent 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp ve Damar Cerrahisi Profesör 1 1 İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak ve Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Profesör 1 1 El cerrahisi uzmanlık belgesine sahip olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 1 Çocuk Metabolizması Hastalıkları uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları Doçent 1 1 Yoğun bakım uzmanı olmak ve İngilizce ÜDS, KPDS veya YDS sınavlarından en az 85 puan ya da TOEFL sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Halk Sağlığı Profesör 1 1 Halk sağlığı doktorası ve iş sağlığı doktorasına sahip olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Biyofizik Profesör 1 1 Elektromanyetik kirlilik konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyolji Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyolji Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıp Eğitimi Profesör 1 1
Yabancı Diller Yüksekokulu Doçent 1 1 Yabancılara Türkçe öğretimi konusunda çalışmış olmak.
]]>
http://www.memurrehberi.com/gazi-universitesi-ogretim-uyesi-alim-ilani-2014/feed/ 0
Mortgage Sistemi Nasıl Çalışır? http://www.memurrehberi.com/mortgage-sistemi-nasil-calisir/ http://www.memurrehberi.com/mortgage-sistemi-nasil-calisir/#comments Sat, 13 Sep 2014 01:28:47 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2224 Mortgage Sistemi Nasıl Çalışır?
 1. Kredi talep eden önce taşınmazı bulur ve satıcı ile pazarlığını yapar.
 2. Kredi talep eden bankaya gidip taşınmazı satın almak için kendisine gereken parayı bankadan talep eder.
 3. Banka da gerekli bazı araştırmaları (taşınmazın değer tesbiti, tüketicinin gelir bilgilerinin doğrulamasını v.b.) yapar ve bunun karşılığında uygun bulursa tüketiciye krediyi verir.

Mortgage kredisi vermek için her banka değişik kriterler uygulamakta ve değişik kredi koşulları, faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ancak, hemen hemen her banka sizin düzenli bir geliriniz ve iyi bir kredi notunuz olmasını gerek istemektedir.

]]>
http://www.memurrehberi.com/mortgage-sistemi-nasil-calisir/feed/ 0
En Ucuz Konut Kredisi nasıl alınır? http://www.memurrehberi.com/en-ucuz-konut-kredisi-nasil-alinir/ http://www.memurrehberi.com/en-ucuz-konut-kredisi-nasil-alinir/#comments Fri, 12 Sep 2014 00:01:43 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2216 Konut kredisi, bankacılar aralarında mortgage kredisi, halk arasında ise konut kredisi veya ev kredisi olarak bilinir.

En Uyumlu Konut Kredisi almak, en düşük masraf ve en düşük ödeme taksidini verecek bankayı bulmak ile eşdeğerdir. En Uyumlu Konut Kredisini bulmanın en pratik yolu internetten kredi karşılaştırma sitelerinden faydalanmak veya konut kredisi müracaatı için bankalardan öneri toplamaktır.

Konut Kredisi Şartları
Konut kredisi konutun güvence altına alınması (ipotek) koşuluyla verilir. Konut kredisi tamamen ödendiğinde ipotek ( güvence, rehin ) kalkar. Konut Kredisi vermeden önce banka kredi alacak şahıslarda kredibilite gerekliliği arar.

Konut Kredisi Limiti
Konut kredisi çoğunlukla alınacak konutun %80’ine civarı kullandırılır: başka bir deyişle alacağınız konutun %20’sini peşin öderseniz %80’ine konut kredisi alabilirsiniz.

Konut Kredisi Kefaleti
Konut Kredisi kullandırıldığında banka konutu güvence altına aldığından çoğunlukla kefil aramaz. Fakat geriye tediye zorluğu olduğunda konuta el koyma hakkını gizli olarak elinde bulundurur.

Konut Kredisi Faizleri
Konut kredisi verici bankalar değişken ya da sabit faiz uygulanabilir. Türkiye’de tatbik edilen konut kredisi faizleri çoğunlukla sabittir. Başka Bir Deyişle kredinin vadesi süresince ödenecek kredi taksit meblağı değişmemektedir. Sabit getirili konut kredileri %2 erken ödeme cezasına tabidir.

Değişken getirili konut kredisi de belirlenmiş tek endekse yönelik , konut kredisi taksidine tatbik edilen üremin de değişmesi manasına ciro . Böylece piyasadaki konut kredisi faizleri düşerse, maaş konut kredisi taksitleri de düşer; zıddı olarak da faizler yükselince taksitler yükselir. Değişken getirili konut kredisi verici bankalar faiz değişkenlik rizikonunu kredi meydan kişiye yansıtırlar, bu yüzden değişken meydana gelen konut kredisi faiz oranları ek olarak düşüktür. Değişken taksitli konut kredisi erken ödeme cezasına tabi değildir.

Konut kredisi yüksek tutarlı olduğundan konut kredisi faiz oranının ve kredi masraflarının düşük olması çok mühimdir. Bu yüzden kredi almadan öncesinde güncel konut kredisi faizlerini iyi takip etmek uygun şartlarda almanız lehinize olacaktır.

]]>
http://www.memurrehberi.com/en-ucuz-konut-kredisi-nasil-alinir/feed/ 0
E-YDS Nasıl Yapılacak? http://www.memurrehberi.com/e-yds-nasil-yapilacak/ http://www.memurrehberi.com/e-yds-nasil-yapilacak/#comments Thu, 11 Sep 2014 22:54:59 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2234 Yabancı dil sınavının E-YDS şeklinde yapılacağı, 2013 yılının sonlarında, ÖSYM tarafından yapılmakta olan sınavların kademeli olarak elektronik sisteme geçirileceği belirtilerek ifade edilmişti. Elektronik sınava ilk olarak geçecek olan sınav ise; YDS olarak belirlenmiştir. Bu sistem ile birlikte, sınavların daha güvenli yapılacağı ve boş yere kâğıt israfı yapılmayacağı düşünülmektedir.

E-YDS’nin ilk uygulamasında, yalnızca İngilizce diline yer verilecek ve diğer dillerden sınav yapılmayacaktır. Sınav, YDS ile aynı konuları kapsayacak ve soru dağılımları aynı şekilde olacaktır. Katılımcılar, toplam 80 soru cevaplayacak ve 150 dakika süreye sahip olacaklardır.

E-YDS Ne Zaman Yapılacak?

E-YDS Nasıl Yapılacak            Türkiye’de ilk olarak uygulanılacak elektronik sınav olan E-YDS, 20 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sınavın başvuru tarihleri 10-12 Eylül olarak belirlenmiştir. Kademeli bir geçiş olacağından dolayı, YDS iptal edilmemiş ve E-YDS yalnızca Ankara’da Bilkent Üniversitesinde yapılacaktır. E-YDS’nin başvuru ücreti 120 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca; sınava yalnızca belli sayıda öğrenci girebilecektir. Bunu gerçekleştirmek için ise; başvuruların yalnızca internet aracılığı ile yapılmasına karar verilmiştir. Yeterli kontenjana ulaşıldı anda, ödeme ekranı kapanacak ve daha fazla kişinin başvuru yapması engellenmiş olacaktır.

E-YDS Neden Daha Güvenli?

Bu sınavın daha güvenli olarak kabul edilmesinin en büyük nedeni, öğrencilerin sınav sırasında, ellerinin elektronik ekran üzerinde olmasının mecburi kılınmasıdır. Böylelikle, sınavda kopya çekim riski minimuma indirilecektir. Bunun yanı sıra; her ÖSYM sınavında olduğu gibi, E-YDS’de de, soruların ve şıkların yerleri değiştirilerek, mümkün oldukça çok kişinin farklı kitapçıklara sahip olması sağlanacaktır.

Sınavda güvenliği üst düzeyde tutmak için; sınava girenlere verilecek olan tabletler ile kendi fotoğraflarını çekmeleri istenecektir. Sınavda çekilen fotoğraf ile başvuru sırasında çekilen fotoğraf eşleştiği takdirde sınav başlayacaktır. Sınavda problem yaşanmaması için; öğrencilerin ÖSYM tabanındaki fotoğraflarını güncellemeleri önerilmektedir.

E-YDS’de Sorular Nasıl Cevaplanacak?

Sınav sırasında, her öğrenciye bir tablet verilecektir. Öğrencilere gelecek olan sorular, ÖSYM tarafından hazırlanmış olan uygulama sayesinde, kendiliğinden belirlenecektir. Sınava başla seçeneğinin tıklanmasının ardından, ilk soru ile sınava başlanacaktır. Her soru sırasında, sol üst köşede, hangi soruda olduğu görülecek ve ok tuşları ile sonraki soruya geçilebilecek ya da bir önceki soruya geri dönülebilecektir. Ayrıca; emin olunamayan sorular için; tekrar göz at butonu bulunmaktadır. Soruların sol kısmında bulunan yıldız işareti tıklandığı zaman, bu sorular yeniden bakılacak sorular arasındaki yerlerini almaktadırlar. Ekranın üst kısmında, sınavın başlangıcından itibaren geçen zaman, sınavın bitimine kalan zaman, tamamlanan ve kalan soru sayısı gibi anlık bilgiler bulunacaktır. Ekranın sağ kısmında, sınava giren kişiye ait, kişisel bilgiler ve saat göstergeleri yer alacaktır.

Öğrencilerin sınav öncesinde, sınav ile ilgili daha geniş bilgi edinebilmeleri için; ÖSYM tarafından, E-YDS deneme sınavı hazırlanmıştır. E-YDS sınavına katılmak için; ÖSYM’nin resmi internet sitesinde bulunan sınava, TC kimlik numarası ile giriş yapmalısınız.

]]>
http://www.memurrehberi.com/e-yds-nasil-yapilacak/feed/ 0
İELTS Yabancı Dil Sınavı http://www.memurrehberi.com/ielts-yabanci-dil-sinavi/ http://www.memurrehberi.com/ielts-yabanci-dil-sinavi/#comments Thu, 11 Sep 2014 20:55:01 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2231 YDS sınavının bitmesi ile birlikte bu sınavdan başarısız olacağını düşünenler ve dil yeterliliğini kanıtlamak isteyenlerin gözü İELTS sınavına yöneldi. Dünyanın birçok popüler ülkesinde kabul gören, yurt dışında üniversite başvuruları için şart koşulan, yabancı dil derecesini ölçebilmek için girilmesi istenen İELTS sınavı için başvurular başladı.

İELTS Nedir?

International English Language Testing System olarak adlandırılan, 4 aşamadan oluşan, geniş çaplı ve dünya çapında kabul gören bir dil sınavıdır. İELTS sınavı diğer yabancı dil sınavlarına göre daha zor, daha kapsamlı ve etki kapsamı da oldukça geniş bir sınavdır. Bu sınava her yıl milyonlarca kişi girmekte, dünyanın birçok ülkesinde yapılan bu sınavda alınan puan geçerli olmaktadır. Günümüzde akademisyenler, öğrenciler ve daha birçok kişi yabancı dil yeterliliğini kanıtlayabilmek için bu sınava girebilmektedir. İELTS sınavı dünya çapında kabul gören, günümüz itibariyle YDS ve daha birçok dil sınavı ile denkliği kabul edilmiş bir sınavdır.

İELTS Ne Zaman Yapılır?

İELTS sınavı diğer dil sınavlarının aksine belirli tarihlerde değil, sıklıkla yapılan bir sınavdır. Her ülkede ayda 4 kez yapılan bu sınav için başvurular, sınav süresinden 10 gün önce alınır, kişi sınava giremediği takdirde gecikme bedelini ödeyerek sınava girebilme hakkı kazanabilir.

İELTS Başvuru Ücreti

İELTS sınavı için başvurular British Councill üzerinden yapılmakta ve başvuru ücreti 345 TL olarak belirlenmektedir. Sınava giremeyen veya geç kalanlar için gecikme bedeli olarak 70 TL gibi bir meblağ alınmaktadır. Sınavlar British Councill şubelerinde, görevlilerle yüz yüze yapılmaktadır.

İELTS Sınavının Aşamaları

İLETS sınavı 4 aşamada gerçekleştirilir. İlk aşama Listening aşamasıdır. Burada kişiye bir parça dinletilir ve bu parçadan anladıkları ölçülür. İkinci aşama ise Reading aşamasıdır. Bu aşamada kişiye yabancı dile sahip bir okuma parçası verilir ve nasıl okuduğuna bakılır. Kelimelerin telaffuzları, doğru okunması ve akıcılığı kontrol edilir. Üçüncü aşamada ise Writing uygulaması yapılır. Kişiye bir konu veya başlık verilir, bu verilerden anlamlı ve düzgün bir yazı yazması istenir. Bu üç aşama için kişiye 165 dakika süre tanınır. Bu süre bittikten sonra aşamalar tamamlanır ve sınavın en önemli son aşaması başlar. Son aşamada kişi ile sınav görevlisi speaking yapar. Karşılıklı olarak yabancı dilde sohbet edilir ve kişiye çeşitli sorular sorulur. Daha sonra juri ve görevli tarafından kişinin performansı değerlendirilir ve sınav biter.

İELTS Sonuçları ve Değerlendirme Şablonu

İELTS sonuçları sınava girildikten 13 gün sonra açıklanır ve sonucunuz kargo firması ile evinize gönderilir. Sonuç kağıdında her aşama için 1’den 9’a kadar derecelendirme seviyesine göre aldığınız puanlar yazar. Bu belge sizin dil yeterliliğinizi gösterir.

 

 

]]>
http://www.memurrehberi.com/ielts-yabanci-dil-sinavi/feed/ 0
Mortgage Kredisi http://www.memurrehberi.com/mortgage-kredisi/ http://www.memurrehberi.com/mortgage-kredisi/#comments Wed, 10 Sep 2014 23:41:48 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2207 Mortgage (Mortgage Kredisi), İpotekli Konut Kredisi ya da Tutulu Satış Kredisi olarak da bilinir. Mortgage taşınmaz malın ipotek alınması koşuluyla verilen bir kredidir. Mortgage kredisinin tüm taksitlerinin ödemesi tamamlandığında, ipotek hali kalkar. Mortgage kredisinin vadesi 1-20 sene aralasında değişmektedir.

Mortgage kredisinin başlıca türleri şunlardır.

Ev Kredisi (Konut Kredisi). Konut (mesken) almak amaçlı için kullanılır.
Ofis / İşyeri Kredisi. Büro , işyeri, imalathane satın almak amaçlı kullanılır.
Arsa Kredisi. Arsa ve bahçe finansmanını amaçlı kullanılır.
Konut Geliştirme Kredisi. Konutların yenileme, dekorasyon, tadilat gereksinimleri amaçlı kullanılır.
İnşaat Kredisi. Kaba inşaatı bitmiş yapıların finansmanını destek vermek üzere kullandırılan bir ferdi kredi türüdür.
Refinansman Kredisi. Konut Kredisi Borç Transferi ve Tekrar Yapılandırma Kredisi olarak da bilinir. Şuanki konut kredisi borcunun ek olarak uyumlu getiri ve vade koşullarıyla değiştirilmesini sağlamak üzere muadil olarak getirilen kredi türüdür.
İpotek kredi geriye ödenene dek, bankaların taşınmaz mala el koyabilme yetkisini ellerinde tutması demektir. Bu sebeple yaşayabileceğiniz olası ödeme zorlukları durumlarında evinize banka el koyabilir. Bu tür durumlarda çok büyük zarar edebilirsiniz. Bu tür durumlara düşmemek için mortgage kredi ödemenizi çok iyi planlayarak çekmeniz yararınıza olacaktır.

]]>
http://www.memurrehberi.com/mortgage-kredisi/feed/ 0
E-YDS Sınav başvuruları başladı http://www.memurrehberi.com/e-yds-sinav-basvurulari-basladi/ http://www.memurrehberi.com/e-yds-sinav-basvurulari-basladi/#comments Wed, 10 Sep 2014 19:07:18 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2201 Her geçen gün eğitimde farklılaşma yönünde atım atan ÖSYM, Türkiye eğitim sisteminde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz senelerde bahsedilen ancak uygulama kısmında eksikler olduğuna inanılan E-sınav sistemi, 20 Eylül itibariyle resmen başlatılıyor.

”YDS sınavı, elektronik  sınav olarak yapılacak.”

20 Eylül tarihinde ÖSYM sınav merkezinde yapılacak olan e-YDS sınavı ile elektronik sınav sistemi hayata geçecek. Bunu bir tecrübe ve deneyim edinme olarak gören ÖSYM başkanı, sistemin şu anda tam olarak hazırlandığını ve e-YDS sınavınında adımlarının atıldığını belirtti.

”e-YDS sınavına katılım sınırlı sayıda olacak.”

E-YDS sınavı için başvuruları almaya başlayan ÖSYM, 12 Eylül’e kadar başvuru alacağını belirtirken, sınav için şu anda açıklanmayan sayıda belirli bir kontenjanın olduğunu belirtti. Bu kontenjan sayısı 12 Eylülden önce bitmesi durumunda artık başvuru alınmayacağı, bitmez ise 12 Eylül saat 17:00’a kadar başvuru yapılabileceği belirtildi.

”e-YDS Ankara’da ÖSYM elektronik merkezinde yapılacak.”

E-YDS sınavının ilk olarak yürürlüğe girmesi ve pilot uygulama halinde olması sebebiyle ilk olarak Ankara’da, ÖSYM elektronik merkezinde yapılması kararlaştırıldı. İlerleyen süreçlerde İstanbul, İzmir ve Ankara’da yeni şubelerin açılacağı belirtildi.

”e-YDS sınavının taslağı anlatıldı.”

E-YDS sınavının yılda bir kez yapılacağı ve herkesin yılda bir kez girebileceği bir sınav olduğu belirtildi. Sınavın YDS sınavı gibi 150 dakika ve 80 sorudan yapılacağı, YDS sınavının benzeri olacağı belirtilirken, sınav bilgisayar üzerinden yapılacak. Sınav hakkında uygulamalı bilgi vermek amacıyla deneme sınavı hazırlayan ÖSYM, web sitesinin e-YDS başvuru ve bilgi sistemi üzerinden deneme sınavını yayınladı.

”e-YDS başvuruları AİS ÖSYM sistemi üzerinden yapılacak.”

e-YDS’ye başvuracak kişilerin AİS sistemine girmesi, kredi kartı ile yada banka hesabından havale ile başvuru ücretini yatırması gerekmektedir. Başvurular yapıldıktan sonra 15 Eylüle öğrencilerin bilgilerini güncelleme ve başvuruyu tamamlaması gerekecek. 20 Eylül’de de sınav yapılacak.

”e-YDS sınavı yazılımını ÖSYM geliştirdi.”

e-YDS sınavı yazılımı ÖSYM tarafından çok yönlü olarak inşa edildi. Sınavda her öğrenciye sorular ulaşılamayacak bir kırmızı alan üzerinden otomatik olarak gelecek şekilde hazırlandı ve her öğrenciye soruların dizilimi farklı bir şekilde aktarılması sağlandı. Yazılımı oldukça güçlü olan e-YDS uygulamasında sınav anında süre kontrolü, soru başı harcadığınız ortalama zaman, kalan süreniz, kalan soru sayınız ve boş bıraktıklarınızda tek tuşlu ulaşılabilir hale getirildi. Sınav için yüksek güvenlik ve kopya önlemi alan ÖSYM, pilot uygulamadan başarı elde etmek istiyor.

”e-YDS sınavının sonucu YDS puanınızın sonucu ile aynı değeri taşıyacak.”

Sınava girmek isteyenlerin kafasına takılan en büyük problemlerden bir tanesi de bu sınavın YDS sınavı puanı ile aynı değeri taşıyıp taşımayacağı konusudur. ÖSYM başkanı bu sınava giren kişilerin yaptığı puanların YDS puanıyla aynı nitelikleri taşıyacağını belirtirken, bu sınav sistemi ile artık yüksek masraflı sınav sisteminin yenileneceği sinyallerini verdi. Elektronik sınav sistemi ile artık kağıt tüketimi, ÖSYM kalem ve silgi tüketimlerinin ciddi oradan azalacağı öngörüldü.

]]>
http://www.memurrehberi.com/e-yds-sinav-basvurulari-basladi/feed/ 0
Konut Kredisi Faiz Oranları 2014 http://www.memurrehberi.com/konut-kredisi-faiz-oranlari-2014/ http://www.memurrehberi.com/konut-kredisi-faiz-oranlari-2014/#comments Wed, 10 Sep 2014 18:32:11 +0000 http://www.memurrehberi.com/?p=2203 Masraflar Hariç Konut Kredisi Faiz Oranları 2014

Aşağıdaki faiz oranları  04 Eylül 2014 tarihinde bankaların yayınladıkları faiz oranları olup masrafları içermez.

Banka Aylık Faiz(5 yıl vade) Aylık Faiz(10 yıl vade)
* Katılım Bankası Kar Oranı
Denizbank %0,93 %0,93
DD Mortgage %0,93 %0,93
Kuveyt Türk* %0,89 %0,93
Yapı Kredi %0,99 %0,99
Albaraka Türk* %0,95 %0,99
Ziraat Bankası %0,99 %1,01
Finansbank %1,04 %1,04
Akbank %1,05 %1,05
Türkiye Finans* %0,99 %1,06
İş Bankası %1,09 %1,09
Vakıfbank %1,12 %1,12
Abank %1,04 %1,13
Anadolubank %1,14 %1,14
Şekerbank %1,19 %1,19
Garanti Bankası %1,24 %1,24
Tekstilbank %1,21 %1,25
Halkbank %1,20 %1,25
HSBC %1,25 %1,25
TEB %1,29 %1,29
ING Bank %1,29 %1,29
Fibabanka %1,35 %1,45
]]>
http://www.memurrehberi.com/konut-kredisi-faiz-oranlari-2014/feed/ 0